Laptop fanından sürtünme sesi geliyor

Chavez

Centipat
Daha fazla  
Laptop fanımda daha önce de aynı sorun oluştu çok uğraştım çözümünü bulamadım. Yeni bir fan aldım ve fanı değiştirdim. Aradan 2-3 ay geçtikten sonra yine aynı sorun oluştu. Çözüm olarak ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz temizlenen yeterli olurdu. Eğer fan devri normalden çok düşüklerde geziyorsa bir sıkıntı vardır o zaman.

Taktığın fan eski fan ile aynı volt veya amper değerlerine mi sahip. Eğer fazla güç isteyen bir fan ise boğuk bir ses çıkar. Az güç isteyen ise hızdan öyle bir ses çıkar. Başka mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum.

Öyle bir durum olamaz fanın çevresinde kablo bulunmaz laptopta. Ayrıca durum standart bir sorun genelde Acer Nitro, HP laptoplarda görülür.
laptop markası hp tüm bakımlarını yapıyorum hiçbir eksiği yok önceden olmazdı 3 ay önce oldu fanla baya uğraştım ama yapamadım yenisi aldım 3 ay sonra dediğim gibi aynı sorun ortaya çıktı ilginç
Taktığın fan eski fan ile aynı volt veya amper değerlerine mi sahip. Eğer fazla güç isteyen bir fan ise boğuk bir ses çıkar. Az güç isteyen ise hızdan öyle bir ses çıkar. Başka mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum.
reis boğuk bir ses gibi değil sürtme sesine daha çok benziyor

Geri
Yukarı