Laptop fazla kasıyor

befirat

Centipat
Daha fazla  
RAM
8x8 16 gb dualchannel ram
SSD veya HDD modeli
1tb HDD 512GB SSD Windows SSDye kurulu
Ekran kartı
Nvidia Geforce 1050 4gb
Anakart
sistemimin laptop olduğu için bilmiyorum
İşlemci
İntel İ7 7700HQ
HP laptop kullanıcısıyım işletim sistemi Windows 10 ekran kartı GTX 1050 işlemci i7 7700HQ RAM 16 GB. Genellikle oyun oynamak için kullanırdım ama şu anda Roblox, Minecraft gibi oyunlarda bile zorla 20-30 FPS alıyorum ve laptop ekran kartını ve işlemciyi çok az kullanıyor. Gördüğüm neredeyse bütün yolları denedim (reset dışında) tamir araçları, sürücü güncellemeleri, DDU ile sürücü kaldırıp geri yükleme dün kurtarma menüsünden sıfırladım ama hala düzelmedi. Isınma problemi birazcık var ama oyunlara etki edecek kadar değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP laptop kullanıcısıyım işletim sistemi Windows 10 ekran kartı GTX 1050 işlemci i7 7700HQ RAM 16 GB. Genellikle oyun oynamak için kullanırdım ama şu anda Roblox, Minecraft gibi oyunlarda bile zorla 20-30 FPS alıyorum ve laptop ekran kartını ve işlemciyi çok az kullanıyor. Gördüğüm neredeyse bütün yolları denedim (reset dışında) tamir araçları, sürücü güncellemeleri, DDU ile sürücü kaldırıp geri yükleme dün kurtarma menüsünden sıfırladım ama hala düzelmedi. Isınma problemi birazcık var ama oyunlara etki edecek kadar değil.
Az kullanmasının sebebi laptobun oyun sırasında şarjda olmaması olabilirmi?

Oyunu NVIDIA GPU ile açtığına ve sürücülerin ve Windows'un güncel olduğuna emin ol. MSI aracı ile oyun içi sıcaklık değerleri ve kullanım değerlerini yolla.

Evet NVIDIA ile açıyor oyunları Afterburner'da çalışmıyor sadece fotoğraf açınca gösteriyor değerleri oda sadece 1 anlık değerleri. Oyunu arkada açtım fotoğrafı aç kapa yaparak değerlere baktığımda bir anlık %60 oluyor bir anlık %0 oluyor çok tutarsız ve sıcaklık değeri 50-60 derece.

1712947310835.png

Şimdi ilk olarak sıfırlama yapmışsın ve bunu önermiyoruz. İlk BIOS kontrol edelim. Laptop tam net modeli ya da seri no vs. Paylaş. BIOS sürümünü'de belirt. BIOS kontrol edelim.

Net bir şey çıkmıyor. Seri no ile HP sayfasından kontrol et. Bilmiyorsan seri no yolla kontrol edelim. Sürücü bulma programı vs. kullandın mı daha önce? Ayrıca oyun içi sıcaklık değerlerini'de bildir.

Eki Görüntüle 2167292

Seri numarasını aratınca bu model çıktı sanırım elimdeki bilgisayar bu bilgisayarın bir türeviymiş tek farkı onun klavye aydınlatması yeşil iken benimki beyaz. Güncelleme var mı diye bakacağım.

Sadece 1 adet BIOS gözüküyor oda F42 benimki ile aynı sürüm.

Dosya Ekleri

• 1713017270921.png
    1713017270921.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı