Çözüldü Laptop fişe takılı olmasına rağmen açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thomas Musk

Kilopat
Daha fazla  
Selam hocam, bilgisayarımı az önce, sorunsuz bir şekilde kapattım. Fişini çıkartıp başka yere taşımam gerekti. Ben de tamamen kapanmasını bekleyip hemen fişi çıkartıp USB, Ethernet kablolarını söktüm, taşıdıktan sonra bilgisayar açılmamaya başladı, herhangi güç ışığı da yanmıyor. Adaptörden zannedip başka bilgisayarda denediğimde sorunsuz bir şekilde başka bilgisayar açıldı. Ne yapmam gerekiyor? Üzerindeki güç ışığı dahil hiçbir şey yok.

Not: Laptopta pil takılı değil ve kullanmıyorum.

Çözüm
Dediğiniz işlemleri tek tek yaptım. Fakat ben başka türlü bir çözüm buldum.

BIOS pilini söküp, şarj aletini bilgisayardan söktüm ve 3-4 saat öylece bıraktım. 3-4 saat sonra ise bilgisayarın Power ışığının yandığını gördüm.

Bu arada, dizüstü bilgisayarımın şarj aleti yakın zamanda aynı sorunu yaptıydı, bataryayı söküp bilgisayarı açmıştım. (Bu ise diğer bir çözüm olabilir.)

Bu konuya cözüm arayan @CANERION ve @Yusuf64 hocalarıma teşekkürlerimi sunarım.
Adaptör sorunlu değilse dizüstü bilgisayarının güç girişi temizle düzelmezse ya kendin aç anakarta bağlantı kablosu mu çıkmış yerinde yoksa sallanırken kapasitör mü zarar görmüş test ama bunların hepsinden önce farklı bir adaptör kullan mümkünse bir batarya takıp şarjını test et.

Sanırım statik elektrik girmiş olmalı.
Açma/Kapatma tuşuna 30-50 saniye kadar basılı tutun sonra açmayı deneyin.

Düzeltme: Batarya yokmuş okumadan geçtim özür dilerim.

Dediğiniz işlemleri tek tek yaptım. Fakat ben başka türlü bir çözüm buldum.

BIOS pilini söküp, şarj aletini bilgisayardan söktüm ve 3-4 saat öylece bıraktım. 3-4 saat sonra ise bilgisayarın Power ışığının yandığını gördüm.

Bu arada, dizüstü bilgisayarımın şarj aleti yakın zamanda aynı sorunu yaptıydı, bataryayı söküp bilgisayarı açmıştım. (Bu ise diğer bir çözüm olabilir.)

Bu konuya cözüm arayan @CANERION ve @Yusuf64 hocalarıma teşekkürlerimi sunarım.

Çözüm

Geri
Yukarı