Laptop fişi çekince kapanıyor

mehdiyev_hafiz

Femtopat
Arkadaşlar, acil yardımınıza ihtiyacım var.
Sorun: Acer marka laptopum fişi çekince kapanıyor(batarya takılı) ("Prize takılı, şarj oluyor" gösteriyor, bataryada bir sorun yok)

Sorunun oluşması: Macunu değiştim, pilin kablosunu çıkarmam gerekiyordu(hiçbir hasar vermedim). İş bittikden sonra bu sorun oluştu.
Diğer çıkardığım şeyler: Fan(temizlik için çıkarttım),HDD(İkinci kapağı açmam için çıkarmam gerekiyordu)
İlave olarak tüm parçaları söküp geri taktım(çözüm için)

Bu ikinci kez oluyor. İlkindede aynı sorun oluşmuştu ama birkaç kez pili çıkarıp tekar takınca düzelmişti

Denediğim şeyler: Pili çıkarıp, laptopu fişte çalıştırıp aygıt yöneticisinden "Microsoft uyumlu pil sürücüsü"nü kaldırmak(yöntemi Microsoft forumundan aldım) ve laptopu kapatıp pil ve fiş takılıyken çalıştırmak(Sorun çözülmedi)
Güç ayarlarını resetlemek.

Arkadaşlar, acil yardımınıza ihtiyacım var.
Sorun: Acer marka laptopum fişi çekince kapanıyor(batarya takılı) ("Prize takılı, şarj oluyor" gösteriyor, bataryada bir sorun yok)

Sorunun oluşması: Macunu değiştim, pilin kablosunu çıkarmam gerekiyordu(hiçbir hasar vermedim). İş bittikden sonra bu sorun oluştu.
Diğer çıkardığım şeyler: Fan(temizlik için çıkarttım),HDD(İkinci kapağı açmam için çıkarmam gerekiyordu)
İlave olarak tüm parçaları söküp geri taktım(çözüm için)

Bu ikinci kez oluyor. İlkindede aynı sorun oluşmuştu ama birkaç kez pili çıkarıp tekar takınca düzelmişti

Denediğim şeyler: Pili çıkarıp, laptopu fişte çalıştırıp aygıt yöneticisinden "Microsoft uyumlu pil sürücüsü"nü kaldırmak(yöntemi Microsoft forumundan aldım) ve laptopu kapatıp pil ve fiş takılıyken çalıştırmak(Sorun çözülmedi)
Güç ayarlarını resetlemek.
Bataryada sorun olmadığına eminseniz belki de adaptör bilgisayarı şarj etmiyordur. Farklı bir adaptör ile deneyin.

Arkadaşlar sorun düzeldi.
Çözüm:
Pili çıkarıp, fişte çalıştırıp Aygıt yöneticisi>Piller>"Microsoft AC bağdaştırıcısı" ve "ACPİ Uyumlu denetim yöntemi pil" driverlarını silin. Bilgisayarı kapatın. Fişten çıkarın.
Sonra bataryayı takın ve çalıştırın.

Çözüm 2: Bataryayı resetleyin. Bilgisayarı ters çevirin iğne deliği yerinden(pil reset deliği, Acer E576 G model) iğneni sokup(*tık* düğme sesi gelecek şekilde) 5saniye boyunca tutun ve bırakın. (Pil takılı, fişsiz)
Sonra bilgisayarı açmayı deneyin

Arkadaşlar sorun düzeldi.
Çözüm:
Pili çıkarıp, fişte çalıştırıp aygıt yöneticisi>piller>"Microsoft AC bağdaştırıcısı" ve "ACPI uyumlu denetim yöntemi pil" driverlarını silin. Bilgisayarı kapatın. Fişten çıkarın.
Sonra bataryayı takın ve çalıştırın.

Çözüm 2: Bataryayı resetleyin. Bilgisayarı ters çevirin iğne deliği yerinden(pil reset deliği, Acer E576 g model) iğneni sokup(*tık* düğme sesi gelecek şekilde) 5saniye boyunca tutun ve bırakın. (pil takılı, fişsiz)
Sonra bilgisayarı açmayı deneyin.

Çok teşekkür ederim. Aynı model laptop var bende de pile reset atınca sorun çözüldü yoksa yeni batarya sipariş etmiştim siparişi iptal ettim. Tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı