Laptop flash belleği görmüyor

Frozensudios

Hectopat
Merhaba, flash belleği diğer laptoplarım okuyor ancak asıl flash'ı kullanmam gereken laptopta takınca ses geliyor ama disklerde gözükmüyor ve işlem yapamıyorum. Flash'ı bu bilgisayarda kullanmam çok önemli benim için, dosyaları kaldı. Google Drive ile aktarmayı denedim ancak upload hızı yüzünden günler sürüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. (Windows 10)

Bu arada tek bir flasha özel durum değil tüm flash bellekler için geçerli. Aygıt yöneticisinde gözüküyor ama kullanamıyorum.

Son düzenleme:
Eğer deneme yaptığınız ve USB bellekleri görmeyen bir şirket bilgisayarıysa bunu engellemiş olabilirler. Şirketin IT bölümünden destek isteyebilirsiniz.

Eğer deneme yaptığınız ve USB bellekleri görmeyen bir şirket bilgisayarıysa bunu engellemiş olabilirler. Şirketin IT bölümünden destek isteyebilirsiniz.

Yok kendi laptopum yıllardır kullandığım. Geçen gün Rufus ile Windows 11 kaydettim ondan sonra oldu diyebilirim. Flashları biçimlendirdim tekrardan ancak yine de görmüyor.

Yok kendi laptopum yıllardır kullandığım. Geçen gün Rufus ile Windows 11 kaydettim ondan sonra oldu diyebilirim. Flashları biçimlendirdim tekrardan ancak yine de görmüyor.
Flash belleği taktıktan sonra disk yöneticisinden kontrol etmeyi deneyebilirsin, belki orada vardır ancak otomatik label vermiyordur.

Bir de chipset sürücülerini üretici sayfasından indirip kurmak denenebilir.

Geri
Yukarı