Laptop FPS düşme sorunu

kurugulhan

Decapat
Arkadaşlar oyunlarda 1 saat sonrasında FPS'de düşme sorunu başlıyor. Misal Resident Evil 2'den örnek vereyim bu arada her oyunda oluyor. Oyuna giriyorum girdiğimde FPS çok iyi herhangi bir düşüş yok aradan 1 saat geçtikten sonra tekrar aynı yerlerden geçerken mesela oralarda bu sefer FPS düşüşleri başlıyor. Isınma ile ilgili bir problem yok Laptopun temizliğini yeni yaptım termal macununu yeni değiştirdim. Başta çok iyi başlıyor 30 dakika-1 saat sonunda bu sorun karşıma çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
- Isı değerleri nedir ?
- Arkada çalışan uygulama var mı ?
- Oyun orijinal mi ?
Bence ısınmadan olabilir kendimden örnek verim bilgisayarı açtım hemen oyuna girdim işlemcimin hızı 3.5 Ghz Fps 50-60 ama bir 10 dk sonra 2.07 ve Fps 30-35-25 oluyor belki seninkide bu yüzdendir.

Büyük ihtimal ısınmadan dolayı altına fan alabilirsiniz.

Isınma ile ilgili bir problem olmadığını belirttim.Laptopda kendi turbo fanı var onuda açıyorum ekran kartı sıcaklığı 65 derece filan 1 saat sonunda sıcaklık ile ilgili bir problem yok.(Turbo fan açık iken değil iken 72-73)

- Isı değerleri nedir ?
- Arkada çalışan uygulama var mı ?
- Oyun orijinal mi ?
Bence ısınmadan olabilir kendimden örnek verim bilgisayarı açtım hemen oyuna girdim işlemcimin hızı 3.5 Ghz Fps 50-60 ama bir 10 dk sonra 2.07 ve Fps 30-35-25 oluyor belki seninkide bu yüzdendir.
-Isı değerleri normal.
-Arkada çalışan hiç bir uygulama yok.Bütün programları her şeyi kapatıyorum.
-Oyun orjinal değil, ancak orjinal oyunda da oluyor GTA5 indirdim misal orjinal onda da oluyor.
Benim ısınma kaynaklı değil.Değerler normal çıkıyor.

Isınmıyor.

Ekran kartı değilde işlemci sıcaklığı şüpheli geldi ama sıcaklık yoksa eğer Ekran kartı driverını güncelleyin ve gerekli performans ayarlarını yapın :)

siz yinede soğutucu alın önce , daha sonra deneyin derim
Laptopun kendi turbo fanı var diyorum.Soğutuculuk bir durum yok çünkü ısınma problemi yok.

Ekran kartı değilde işlemci sıcaklığı şüpheli geldi ama sıcaklık yoksa eğer Ekran kartı driverını güncelleyin ve gerekli performans ayarlarını yapın :)

İşlemci sıcaklığıda normal.Ekran kartı driveri güncel daha dün indirdim ve gerekli performans ayarlarını yaptım.Steam'den oyun indiriyorum mozilla açık ona rağmen bu şekilde sıcaklık değerleri.
Adsız.jpg

Laptopun kendi turbo fanı var diyorum.Soğutuculuk bir durum yok çünkü ısınma problemi yok.

İşlemci sıcaklığıda normal.Ekran kartı driveri güncel daha dün indirdim ve gerekli performans ayarlarını yaptım.Steam'den oyun indiriyorum mozilla açık ona rağmen bu şekilde sıcaklık değerleri.Eki Görüntüle 569166
Oyun oynarken cihazı prizde tutun ve güç sseçenlerinden yüksek performansa ayarlayın bir de böyle deneyin bakalım.

Geri
Yukarı