Laptop Gamepad'i görmüyor

gobago

Femtopat
Daha fazla  
Selam,

Aldığım yeni laptopta daha önceki bilgisayarda sorunsuz çalışan Gamepad'im kabloyla bağlamada da Bluetooth'da da algılanmıyor. USB'den taktığımda bağlanma sesi gelmiyor ve aygıt yöneticisinde de gözükmüyor ama o porttan şarj oluyor. Bluetooth'da da yine aynı şekilde görünmüyor. Sorun ne olabilir? Eski bilgisayarımda sorunsuz bağlanıp kullanabiliyordum.
Gamepad, orijinal olmayan DS4, Windows 11 kullanıyorum.

Selam,

Aldığım yeni laptopta daha önceki bilgisayarda sorunsuz çalışan Gamepad'im kabloyla bağlamada da Bluetooth'da da algılanmıyor. USB'den taktığımda bağlanma sesi gelmiyor ve aygıt yöneticisinde de gözükmüyor ama o porttan şarj oluyor. Bluetooth'da da yine aynı şekilde görünmüyor. Sorun ne olabilir? Eski bilgisayarımda sorunsuz bağlanıp kullanabiliyordum.
Gamepad, orijinal olmayan DS4, Windows 11 kullanıyorum.
Bluetooth için ilk tanıtmayı yaptınız mı.

Xbox emülatörü yükleyip deneyebilirsiniz

Diğer Portlardan da denedim. Gamepad şarj olmaya başlıyor ama pc'den USB okuma sesi vs gelmiyor.

Bluetooth'la da bağlanmayı deniyorum ama bluetooth'da gamepad'i görmüyor.
Sadece PS tuşuna basarak deniyorsanız olmaz. Ayarlardan Bluetooth kısmından cihaz ekle deyin, daha sonra kolda share tuşuna basılı tutarken bir yandan ps tuşuna 4-5 saniye basılı tutun. Işığın flaş gibi parlayıp sönmesi gerekiyor.

ÇÖZÜLDÜ

Kabloyu değiştirip biraz daha uğraştıktan sonra okutmayı başardım. Sanırım kabloyla alakalıydı. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Sadece PS tuşuna basarak deniyorsanız olmaz. Ayarlardan Bluetooth kısmından cihaz ekle deyin, daha sonra kolda share tuşuna basılı tutarken bir yandan ps tuşuna 4-5 saniye basılı tutun. Işığın flaş gibi parlayıp sönmesi gerekiyor.
Bluetooth için de zaten böyle yaptığımı düşünüyordum ama sıralamaya özen göstererek adım adım denedim ve oldu Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı