Laptop geç açılmaya başladı

Byfoot

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar şöyle bir sorun var. Laptopun güç tuşuna bastığımda yaklaşık 3 sn siyah ekran ondan sonra laptop marka logosu geliyor ve açılıyor. Eskiden güç tuşuna bastıktan sonra sadece 1 sn de logo geliyor ve PC açılıyordu. Sizce siyah ekranda uzunca durma nedeni nedir? PC sıfırlandı ondan sonra farkına varmaya başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı formatlamak/sıfırlamak buna etki etmez. BIOS ayarlarını BIOS'u sıfırlamadan değiştiremezsin. Dolayısıyla bu kadar dakikseniz bence Fast Boot özelliği varsa aktif edin. SSD yoksa SSD alabilirsiniz.

Ssd var hocalarım. Ve pc tozlu değil yani dikkat ediyorum ve 2 aylık. Ssd var o hızlı açma özelliğinide açsam siyah ekran süresi bana uzun gelmeye başladı önceden bastığım an logo geliyor gibi ya da işte bir saniye falan bekliyordum.

Bundan ben de müzdaribim. SSD var bakımlarını aksatmıyorum ama eskiden 20 saniyede açılan bilgisayar artık 1 dakikayı buluyor. Fark ettiğim bir şey var ki 2. SSD'yi taktıktan sonra daha da arttı. Görev yöneticisinde BIOS süresi 3.9 saniye onda bir sorun yok gibi. Çözüm bulamadım.

Selam arkadaşlar şöyle bir sorun var. Laptopun güç tuşuna bastığımda yaklaşık 3 sn siyah ekran ondan sonra laptop marka logosu geliyor ve açılıyor. Eskiden güç tuşuna bastıktan sonra sadece 1 sn de logo geliyor ve PC açılıyordu. Sizce siyah ekranda uzunca durma nedeni nedir? PC sıfırlandı ondan sonra farkına varmaya başladım.
Ssd ye bir sağlık ve okuma yazma testi yapıp sonuçları buraya atın.

Ssd ye bir sağlık ve okuma yazma testi yapıp sonuçları buraya atın.

bu linkte en üste okuma yazma hızım var hocam. Sağlık için test nasıl yapacağım ?
Bundan ben de müzdaribim. SSD var bakımlarını aksatmıyorum ama eskiden 20 saniyede açılan bilgisayar artık 1 dakikayı buluyor. Fark ettiğim bir şey var ki 2. SSD'yi taktıktan sonra daha da arttı. Görev yöneticisinde BIOS süresi 3.9 saniye onda bir sorun yok gibi. Çözüm bulamadım.
kanka 1 saniyede açılıyordu şimdi sadece 3 saniye siyah ekran bekliyorum
ne ara 99 oldu ya 3,4 aylık ssd
Ekran görüntüsü 2020-10-19 002427.png

Çözüm:

8 Tips | Windows 10 Slow Boot/Startup After Update - EaseUS

buradaki her işlemi yaptım şimdi tuşa basar basmaz logo geliyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı