Laptop geç tepki veriyor

newodys

Decipat
RAM
8 GB
Ekran kartı
Gtx 1650
İşlemci
Ryzen 7 4800H
Selam. Laptoptaki Windows ve arama butonuna basınca hemen açılmıyor da bazen 1-2 saniye geç açılabiliyor. Sistem özelliklerinin kötü olmadığını düşündüğümde bu durum biraz garibime gitti. Ne düşünüyorsunuz? Windows 10 kullanıcısıyım ve SSD kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220813-221835_YouTube.jpg
    Screenshot_20220813-221835_YouTube.jpg
    629 bayt · Görüntüleme: 33
Neyse boşverin hocam. O gruplandırmaların boyutlandırılabilmesi lazım. İki saat bana açıklasalar da bilmiyorsam ben de anlamam.

Pil kısmına bakar mısınız? Güç tasarruf modunu açmış olmayasınız?
Hayır hocam performans modunda.

Windows'un genel gariplikleri sanırım.
Bendede oluyor Win 11'i hala oturtamadılar mı ?
Windows 11 hakkında bir fikrim yok. Bu durumu Windows 10 kullanmama rağmen yaşıyorum.

O zaman sanal belleği kapatmayı deneyelim. Bu özellik bellek dolarsa SSD'yi bellek gibi kullanıp bellek dolması sebepli sistem kitlenmelerini engelleyebiliyor. Eğer sürekli I/O işlemleri yapılıyorsa bu yüzden diski meşgul ediyor olabilir. Bu videoda nasıl yapılacağı anlatılıyor. Bellek miktarınız zaten yüksek, bu özelliğe ihtiyacınız olmayacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bilgisayarda bir işlem yapmazken 3-4 GB arası RAM kullanılıyor. Bu özelliğe ihtiyacım olmayacağından emin misiniz?
Sorun yaşarsanız geri açarsınız, benim bilgisayarımda da 8 GB bellek var. Çok yoğun işlemlerde dahi dolduramadım. 8 GB'dan daha üstüne ihtiyaç duyan programlar için zaten daha iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var ki doldurabilsin. İlk amacımız hantallıktan kurtulmak.

Sorun yaşarsanız geri açarsınız, benim bilgisayarımda da 8 GB bellek var. Çok yoğun işlemlerde dahi dolduramadım. 8 GB'dan daha üstüne ihtiyaç duyan programlar için zaten daha iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var ki doldurabilsin. İlk amacımız hantallıktan kurtulmak.
N'olur n'olmaz,
HD Tune website indirin ve SSD seçin. Belki bad block çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı