Laptop Gibi Olup Laptop Olmayan Cihaz: EVICIV Lapdock

Outoforder

Decapat
Makaleler
2
2EFF8F96-BA83-48BC-8A5C-3A37B186F5BC.jpeg

Herkese selamlar,

Huawei P40 Pro telefonumu satin alip EUMI Desktop modunu da gordukten sonra, telefonun bu ozelligini acaba daha verimli kullanabilir miyim diye dusunmeye baslamistim. Bu donemde de MS Ofis, Internet, youtube gibi basit ihtiyaclarimi karsilayabilecek bir laptop arayisindaydim ve sonra acaba telefonumu bu ihtiyaclarimi karsilayabilmek amaciyla da kullanabilir miyim dusuncesiyle arayisa girerek bu cihazi kesfettim ve aliexpress den satin adlim. Cihazin aliexpres linkini asagida paylasiyorum.

406.24US $ 35% OFF|EVICIV LapDock für SAMSUNG Dex Wiederaufladbare Tragbare Monitor Huawei Einfach Projektion Partner Touchscreen Tastatur LCD Display USB|LCD Monitors| - AliExpress

Cihaz aslinda gorunus itibariyle 13,3 inc boyutlarinda bir laptopdan farksiz. Ancak aslinda klavyesi ve touchpadi olan tasinabilir bir ekran diyebiliriz. Saticinin Almanya'daki deposundan benim adresime ulasmasi toplamda 3 gun surdu ve aliexpress kupon, kampanya, jeton vs kombosuyla bana maliyeti 150 Euro oldu.

Cihazin kutusu genel itibariyle oldukca sade tutulmus. Hatta oldukca az bilgi icerdigini de soylemeliyim.
5F225300-211B-4C3A-A884-332FCEF47204.jpeg FDEAC6DD-24F1-42D7-9922-97DF10F7161A.jpeg

Kutu icerigine baktigimizda kullanim kilavuzu ve garanti kagitlarinin haricinde cihazin kendisi ve zengin bir kablo icerigi dahil edilmis. Kutudan cihazla birlikte 2 adet Type C to Type C usb kablosu, 1 adet Type C to Type A usb kablosu, 1 adet de HDMI cikisli cihazlari baglayabilmek icin Mini HDMI to HDMI kablosu cikiyor. Kablo uzunluklari fazla degil, yaklasik1 metre civarinda. Kutudan ayrica 18A guc cikisli bir adaptor de cikiyor. Bu adaptorle lapdocku sarj edebiliyorsunuz. Henuz sarj etmedigim icin ne kadar surede sarj oldugu ve sarjinin ne kadar sure dayandigi hakkinda yorum yapamiyorum. Ilerde bu konuda da bilgi verebilirim.
8072A3F6-844E-4470-B9FC-1E4189B2361D.jpeg0BE6CB36-A634-447A-99F4-23D3CC85ADA6.jpeg85D5FB5D-7C87-43D0-AA87-96C57B2D769C.jpeg

Cihazin kendisinin 13,3 inc boyutlarinda bir laptoptan farksiz gorundugunu belirtmistim. Tumuyle aluminyum alasimli metal malzemeden uretilmis ve oldukca ince bir yapisi var. Gorunus itibariyle Macbook yada o siniftaki premium laptoplar gibi gorunuyor. Ekran 180 derece donebiliyor ve ihtiyaciniz dogrultusunda laptop, cadir modu yada tablet modunda kullanilabiliyor. Cihazdaki klavyede harf boyutlari ve harf araliklari yeterli tutulmus, kaliteli bir yazma hissi veriyor. Ayrica 3 seviye klavye isiklandirmasi da bulunuyor. Secilen isik rengi ise beyaz. Touchpad ise boyutlari itibariyle yeterince genis. Kalite hissiyati bir macbook gibi olmasa da isini gayet iyi yapiyor. ve coklu dokunmatik destegi de var. Cihazin en zayif tarafi ise uzerindeki 2 adet stereo hoperloru. Ses siddetini oldukca az buldugumu soyleyebilirim, hatta telefonunuzun hoperlorunu kullanmaniz daha iyi bir ses kalitesi almanizi bile saglayacaktir.

Cihazda 10.000 Mah dahili batarya var ve bu batarya hem cihazin elektrik ihtiyacini karsiliyor hemde telefonunuzu sarj edebiliyor.

6C195E45-B494-4FBC-B8FB-704E8D7E0D64.jpeg66A280AE-6F34-455B-B98E-92487A3715E8.jpeg

Cihaz genel itibariyle ince ve hafif bir yapida. Metal olmasi sebeiyle hem saglam hemde kaliteli bir hissiyata sahip. Sol tarafinda telefonunuzu baglayacaginiz type c girisi ve altinda da mini hdmi girisi bulunuyor. Sag tarafinda ise 3,5 inclik kulaklik cikisi, microsd kart okuyucu, type c seklinde guc girisi ve acma kapatma tusu bulunuyor.

47C0B6A1-3833-44F2-9B79-73306D6F9A5A.jpeg5D219592-160C-4183-AC87-BD8C6A6FA879.jpeg

Cihazda 13,3 inch fullHD IPS ve 10 noktali dokunmatik ozelligine sahip bir ekran bulunuyor. Ekranin ozelliklerini yukarda paylastigim urun linkinden de gorebilirsiniz. Gorus acisi ve isik siddeti itibariyle beklentilerimin oldukca uzerinde oldugunu soyleyebilirim. Isik sizmasi yada olu piksel gibi bir sorunla da karsilasmadim.Dokunmatik hassasiyeti de yeterince iyi.

B21E37CD-85FF-4CD0-B4EE-DC191D446230.jpegD24D7A73-5E86-43BA-911C-4CB75728B8C2.jpeg4271C9ED-E839-4D9E-AC27-F6DE7110AF55.jpeg

Telefonunuzu baglayip desktop moduna gectiginizde de normal bir laptopdan farksiz oluyor. Gerek tablet modunda, gerekse de laptop modunda gayet keyifli bir kullanim imkani sagliyor.

EE66D250-D5AF-4A01-8D03-4929C5C36712.jpeg

Cihazin uzerindeki microsd kart okuyucuya 200 gb sdcard takarak denedim, kart icerisine rahatlikla ulasabiliyor ve kaydettiginiz film, muzik yada fotograf dosylarinizi acabiliyorsunuz.
201AD824-4947-422E-89A2-1E317322F9CF.jpeg

Son olarak, bu cihazi benim gibi Huawei P yada Mate serisi yada Samsung'un DEX uygulamasina sahip herhangi bir S serisi telefonunu kullanan ve basit ihtiyaclari icin basit bir laptop arayan herkese gonul rahatligiyla tavsiye edebirim. Suanki fiyati biraz yuksek, kampanyalari takip ederek satin alirsaniz fiyatina gore iyi bir rakama ulasabilirsiniz.

Siralayabilecegim olumlu ozellikler:

+ Premium gorunus ve hissiyat

+ Sorunsuz ve kolay bir baglanti ve kaliteli bir dokunmatik IPS ekran

+ Lapdop, Cadir ve Tablet mdounu destekleyen 180 derece acili ekran

+ isikli ve rahat bir yazim hissiyati sunan bir klavye

+ Microsd kart okuyucu ve kulaklik cikisi

+ 10.000 mah kapasiteli guclu bir pil

+ Fan sesi vs olmadan laptop tadinda bir deneyim

+ %100 sRGB ekran

+ Diger cihazlariniz icin (nintendo switch, xbox, playstation, android box vs) de kullanabileceginiz tasinabilir ve az guc tuketen bir ekran

Eksi Yonleri:

-- Dusuk kalite hoperlorler

-- Orta kalite bir touchpad

-- Gorece az tutulmus usb girisler

-- 4k olmayan yada yuksek tazeleme imkani sunmayan bir ekran (1080p ve 60hz)

-- parlak ekran (mat ekran tercih ediyorum)

Son olarak verdigim paraya degdigini ve oldukca memnun kaldigimi soyleyebilirim. Bu seviyelerde bir fiyata bulursaniz ve ihtiyaciniz da varsa kesinlikle tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O paraya laptop alınır.
o paraya alınacak laptop bu kadar ince ve hafif, küçük, full alüminyum kasa ve dokunmatik ekranlı olmazdı ama. 😉 Bu alete nintendo switch, bilgisayar, xbox/playstation, vs bağlanabiliyor. Hiçbir laptopta hdmi in girişi görmedim ben mesela
Pubg açar mı? (!)
huawei p40 pro açıyorsa açar tabii 🤓

yalnız burda ufak birşey ekliycem. Özellikle ihtiyaç döneminde samsung telefonumu monitörümle dex olarak kullandım. gerçekten müthiş bir konfor. Bazen kaldığın yerden telefonu alıp dışarı çıktığında devam etmek büyük lüks ama evet fiyat biraz fazla. laptop yokken edindiğim tecrübe aslında beni hem çok mutlu etmişti hemde çok işimi gördü. Osıra vizelere bile girdim o şekilde.

yalnız burda ufak birşey ekliycem. Özellikle ihtiyaç döneminde samsung telefonumu monitörümle dex olarak kullandım. gerçekten müthiş bir konfor. Bazen kaldığın yerden telefonu alıp dışarı çıktığında devam etmek büyük lüks ama evet fiyat biraz fazla. laptop yokken edindiğim tecrübe aslında beni hem çok mutlu etmişti hemde çok işimi gördü. Osıra vizelere bile girdim o şekilde.
bence de öyle, 150 euro’ya böyle ince, metal gövdeli ve 360 derece dönebilen dokunmatik ekranlı bir laptop almam imkansız. Huawei P40 Pro da günlük ofis, internet, oyun hatta Geforce Now ile AAA oyun ihtiyaçları düşünüldüğünde gayet yeterli bir telefon. Bu combo gerçekten de efsane oldu benim için.

28EAEAD4-7B15-4245-B2CA-06890765CB64.jpeg

500CB937-C4FD-4E6D-8BEF-7B51E341A3F7.jpeg

bence de öyle, 150 euro’ya böyle ince, metal gövdeli ve 360 derece dönebilen dokunmatik ekranlı bir laptop almam imkansız. Huawei P40 Pro da günlük ofis, internet, oyun hatta Geforce Now ile AAA oyun ihtiyaçları düşünüldüğünde gayet yeterli bir telefon. Bu combo gerçekten de efsane oldu benim için.
İmrendim resmen hocam :D . Bu arada dokunmatik ekran derken laptopun benzeri cihazın ekranı mı? Yoksa telefonun ekranından mı bahsettiniz ?

Geri
Yukarı