Laptop GPU termal macun değişimi sonrası sıcaklık arttı

slovver

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
gt 1030
İşlemci
i5 6200u
Herkese merhaba, yaklasık 6-7 senedir kullandığım laptopta termal macunu değiştirmiştim sıcaklıklar düşmüştü fakat 6-7 ay sonra oyunlarda yüksek sıcaklıklar ve düşük FPS görmem sonucunda tekrar termal macun değiştirmeye karar verdim ve bunun sonucunda oyunlarda 80-90 boşta 70 derece olan olan CPU'm termal macun değişimi sonrasına boşta 40 yükte 55-60 derecelere düştü. Fakat GPU'da tam tersi oldu. Termal macun değştirmeden önce Max yükte 70-78 derece arası giden gpum 100 MB'lık bir oyuna dahi girsem şakasız oyunu açtığım ilk 1 dakika içerisinde 5'er 5'er artmaya baslıyor 95 derecelere kadar çıkıyor sıcaklığı ve %100 yükte bile değil %20 yükte bile oluyor. Ne yaparsam yapayım sonuç değişmedi ne yapmalıyım?
Kullandığım macun Arctic mk-4
+ Bloğun bütün vidalarını sıkıp denedim sıkmadan denedim az sürdüm fazla sürdüm sonuç yine aynı dediğim gibi CPU 60'larda Max GPU 90'larda.

Son düzenleme:
Tam olarak pompa dısına akma ne oluyor açıklayabilir misin bir de demek istediğim şey bu laptopa önceki kullanımlarım da tam performans almıştım bu sefer ne oldu da böyle oldu.

Bir de ben bu macunu alırken internette laptop macunu olarak görmüştüm ama yanlışmışım demek.

Reis ama önceki kullanımlarımda da hep bunu kullandım hiçbir sıkıntı yaratmadı CPU da çok güzel çalıştırıyor şimdi neden böyle oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı