Nitro 5 termal macun değişimi sonrası sıcaklık arttı

partylikeits1941

Hectopat
Makaleler
1
Yaklaşık iki saat önce macun değişimi yaptım. Normalde oyunlarda 93'ü gören PC şimdi genelde 80 altı, ara sıra da 82-83 bandında ilerlemeye başladı. Yalnız sıkıntı şu, idle sıcaklık eskisinden daha berbat. 45-55 arası takılan CPU, şimdi 65'e dahi çıkıyor ara ara. Çoğunlukla yine 50-55 civarında.

Sebebi nedir? Kullandığım macun orijinal MX-4, direkt satıcısı Amazon'du. Bilgisayar Acer AN515-43. Macunu sürerken ters bir şey yapmış olabilir miyim fazla sürmek gibi? Şimdiden teşekkürler.

Yaklaşık iki saat önce macun değişimi yaptım. Normalde oyunlarda 93'ü gören PC şimdi genelde 80 altı, ara sıra da 82-83 bandında ilerlemeye başladı. Yalnız sıkıntı şu, idle sıcaklık eskisinden daha berbat. 45-55 arası takılan CPU, şimdi 65'e dahi çıkıyor ara ara. Çoğunlukla yine 50-55 civarında.

Sebebi nedir? Kullandığım macun orijinal MX-4, direkt satıcısı Amazon'du. Bilgisayar Acer AN515-43. Macunu sürerken ters bir şey yapmış olabilir miyim fazla sürmek gibi? Şimdiden teşekkürler.
Fazla sürerseniz evet iyi olmayabilir ama tam tersi az sürerseniz de kötü olur.

Sebebi nedir? Kullandığım macun orijinal MX-4, direkt satıcısı Amazon'du. Bilgisayar Acer AN515-43. macunu sürerken ters bir şey yapmış olabilir miyim fazla sürmek gibi? Şimdiden teşekkürler.

Termal macunu sürerken kart gibi bir şey ile işlemciyi hafifçe sıvayıp fazlasını almak gerekiyor bildiğim kadarıyla, böyle mi yaptınız siz de?

Önemli olan yükteki sıcaklıklardır, onlar da iyi. Ama 65 derece olması da normal değil.
Hocam 65’te spike oluyor, nadir 65‘te kalıyor, 1-2 saniye civarı. Sonra 45-55 arası takılmaya devam ediyor, bazen 40-45 arası. Macun öncesinde de böyle olunca garip geldi.
Fazla sürerseniz evet iyi olmayabilir ama tam tersi az sürerseniz de kötü olur.
Aslında az sıktırdım, hatta üstündeki fazla macunu da aldım ama görüntü olarak çok da az durmuyordu. Baya ince yaymak gerekiyor diyorlar ya insanlar, benimki inceden ziyade ortalama kalınlıkta duruyordu. En kötü 1 haftaya tekrar açıp bakacağım hocam teşekkürler.
Termal macunu sürerken kart gibi bir şey ile işlemciyi hafifçe sıvayıp fazlasını almak gerekiyor bildiğim kadarıyla, böyle mi yaptınız siz de?
Yaptım hocam. Sürerken de kartvizit ile yaydım, GPU’ya sanırsam almama rağmen biraz fazla geldi ama ondaki sıcaklıklar da çok gariptir, CPU’dan daha normal gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı