Laptop GT 520M ekran kartı çip arızası

Daha fazla  
Laptop bilgisayarımda oyun oynarken bir anda kapandı ve ekran gelmemeye başladı, ekran hiç gelmiyor ama bilgisayar çalışıyor, bilgisayarcıya götürdüm. Ekran kartı chipi gitmiş fiyatı 400 TL dedi. Bu fiyat normal mi ve ben bunu nasıl tamir ettirebilirim veya değiştirtebilirim, ekran kartı Nvidia GT 520M chip ne kadar olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çipin parası + işçilik olarak o miktarı söylemiştir aslında maksimum 200₺ olması gereken bir işleme çok fazla istemiş şahsen. Yaptırmanı önermem yapanlar garantili yapmıyor ayrıca çoğu 2. el bozuk çiplerin altındaki ayakları yeniliyor bu yüzden zaten önermiyorum. Yeni laptop almanız ve ya onboard üzerinden kullanmanız daha mantıklı olur (Nvidia driver'ını sildikten sonra mecburen laptopunuz onboard üzerinden görüntü verir ama oyun vb oynayamazsınız bu kartla sadece normal kullanım laptopu olur.)

Hocam benim laptopumda da böyle bir sorun var. Tamirciye götürdüm büyük ihtimal ekran kartı chipi değişecek dedi fiyatı da 300 civarı olurmuş. Ben laptopu normal kullanım laptopu oılarak kullanabilirim benim için sıkıntı yok. 300 lira vermeden bunu yapabilir miyim? Laptop sadece video açsın yeterli.

O halde Intel GPU yetecektir sana. Ayrıca Chip tamiri gibi bir şey yok. Bu tarz işlemler sağlıklı değil bence. Tamir olsa bile sorun ileride tekrar ortaya çıkacaktır.
Hocam laptopum Samsung R540 modeli pek bilgim yok bu konularda bu laptopun ekran kartı nın anakarta gömülü olduğunu biliyorum. Yani intel GPU'dan kullanma işlemi nasıl olacak hiçbir fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı