Laptop GTX 1050 ekran kartı görünmüyor

iBereket

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç zaman önce böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım. CS:GO veya başka tür oyunlara girmek istediğim zaman bir süre oynuyorum fakat bir süre sonra oyundan atıyor ve ekran kartım gözükmüyor. Aygıt yöneticisine girdiğim zaman sadece Intel grafik kartım gözüküyor fakat diğer kendi ekran kartım gözükmüyor. Bir çok yöntem denedim. Güncelleme yaptım, bütün Driver'ları silip tekrar yükledim. Bir süre sorun yaşamadım ancak tekrar aynı sorun cezbetti. Çözümde yardımınıza ihtiyacım var, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsz.png
    Adsz.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 65
  • 20210130_203427.jpg
    20210130_203427.jpg
    113,8 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon laptop yazdığınızı görmemişim, kusura bakmayın lütfen.

Gerekli soğutma yapılamıyor olabilir. Büyük ihtimalle kartınız fazla zorlanınca arızaya düşüyor o yüzden görmüyor olabilir. Düşük bir ihtimal ama anakartta da sorun olma ihtimali var.

Son düzenleme:
Ekran kartınızı söküp temizleyip tekrar takın. Fanları çalışıyor mu, gerekli soğutmasını yapıyor mu bir ona bakın. Üzerindeki çiplere ve kondansatörlere bakın, şişen patlayan var mı? Büyük ihtimalle kartınız arızaya düşüyor o yüzen görmüyor.
Bununla ilgili olduğunu aslında pek düşünmedim. Çünkü bilgisayarı alalı zaten çok olmadı bu kadar kısa bir süre de böyle bir şey olma ihtimali var mı ki laptop zaten.

Elektronik parçaların ne zaman arıza vereceği belli olmaz. Elektronik biraz da şans işi bence. Garantisi var ise ki alalı çok olmadı ise vardır, garantiye sorunu ayrıntılı bir şekilde yazıp göndermenizi öneririm. Yetkisizi kişilerce bir işlem yapılmaması garanti açısından çok önemli. Belki büyük ve pahalı bir sorunu vardır. O yüzden ilk önceliğiniz garantiye göndermek olsun.

Merhaba. Birkaç zaman önce böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım. CS:GO veya başka tür oyunlara girmek istediğim zaman bir süre oynuyorum fakat bir süre sonra oyundan atıyor ve ekran kartım gözükmüyor. Aygıt yöneticisine girdiğim zaman sadece Intel grafik kartım gözüküyor fakat diğer kendi ekran kartım gözükmüyor. Bir çok yöntem denedim. Güncelleme yaptım, bütün Driver'ları silip tekrar yükledim. Bir süre sorun yaşamadım ancak tekrar aynı sorun cezbetti. Çözümde yardımınıza ihtiyacım var, teşekkürler.

Sağ tık, NVIDIA Denetim Masası, Sol üstte Pyshx yapılandırması var, ona basıp, GTX 1050'yi seç.

Hocam, sorun çözüldü mü?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı