Laptop GTX1650 düşük güç tüketimi

Bertugs

Centipat
Daha fazla  
1675032628716.png

Merhaba laptopub HP Pavilion Gaming 15. GTX1650 ekran kartı ve Ryzen 5 5600H işlemci mevcut. Ekran kartım normalde 50watt ve genel oyunlarda vs 35-40 watt vermesi gerekirken her oyunda 15-17 watt veriyor ve 2 kat FPS düşüşüne neden oluyor bu. İşlemcide hakeza aynı şekilde düşük güçte. Bu teknik bir sorun mu yoksa yazımsal mı? Garantisi daha var göndermeli miyim?

İşlemci ağırlıklı oyunlarda normal bir durum bu zaten, daha cok Witcher 3 RDR2 gibi oyunlarda ne durumda?

Eki Görüntüle 1650201

Merhaba laptopub HP Pavilion Gaming 15. GTX1650 ekran kartı ve Ryzen 5 5600H işlemci mevcut. Ekran kartım normalde 50watt ve genel oyunlarda vs 35-40 watt vermesi gerekirken her oyunda 15-17 watt veriyor ve 2 kat FPS düşüşüne neden oluyor bu. İşlemcide hakeza aynı şekilde düşük güçte. Bu teknik bir sorun mu yoksa yazımsal mı? Garantisi daha var göndermeli miyim?

Minecraft düşük bir oyun GTA 5 gibi oyunlarda deneyin.

Yanlış bilgilendirme. Eğer gerçekten güç kısıtlamasını kaldırmak istiyorsanız PowerShell yönetici olarak başlatıp şu kodu girin;

iwr -useb https://christitus.com/win | iex

Daha sonra Config> Disable Power Throttling.
Asıl bu yanlış bilgilendirme. Bu ayar birçok sistemde gereksinim duyulan bir şey değil. Ayrıca Throttle sinyaline de sebep olmuyor. Bu ayarın hiç işe yaradığını görmedim ve göreceğini de düşünmüyorum. Güzel, temiz, berrak şekilde kanıtlayabilirseniz sizden bizzat özür dileyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı