Laptop güç ayarı değişikliği sonrası FPS düştü

EgeStrqfes

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben normalde düşük FPS almam oyunlarda. Alırsam da Gaming Mode'ye falan alırım PC'yi (Excalibur kullanıyorum.) Bu aralar ne oldu bilmiyorum biraz undervolt falan denedik ondan değildir zaten de, güç planı kısmını azıcık kurcaladım ve hangi moda alırsam alayim, sıcaklık artıyor fakat yine de FPS düşüyor. Bu arada bunu sadece FiveM'e girdim bu aralar onu baz alarak söylüyorum. Diğer oyunlarda zaten monitör 60FPS olduğundan sabitliyorum, fakat FiveM'de 70FPS falan görürdüm, şu an 60 görmüyor. Acaba Turbo mode kapatmıştım ThrottleStop'tan ama geri açtım yani. Bu Turbo Mode'den sonra oldu zaten. Nasıl düzeltebilirim?
Merhaba arkadaşlar, ben normalde düşük FPS almam oyunlarda. Alırsam da Gaming Mode'ye falan alırım PC'yi (Excalibur kullanıyorum.) Bu aralar ne oldu bilmiyorum biraz undervolt falan denedik ondan değildir zaten de, güç planı kısmını azıcık kurcaladım ve hangi moda alırsam alayim, sıcaklık artıyor fakat yine de FPS düşüyor. Bu arada bunu sadece FiveM'e girdim bu aralar onu baz alarak söylüyorum. Diğer oyunlarda zaten monitör 60FPS olduğundan sabitliyorum, fakat FiveM'de 70FPS falan görürdüm, şu an 60 görmüyor. Acaba Turbo mode kapatmıştım ThrottleStop'tan ama geri açtım yani. Bu Turbo Mode'den sonra oldu zaten. Nasıl düzeltebilirim?
@erengore Abi belki senlik bişeydir bakabilir misin ?

Son düzenleme:

@erengore Abi belki senlik bişeydir bakabilir misin ?
ThrottleStop ayarlarınızı atar mısınız?
Ana ekran, TPL, FIVR.

ThrottleStop ayarlarınızı atar mısınız?
Ana ekran, tpl, fıvr.

1628349275297.png

1628349331137.png

Dosya Ekleri

• 1628349304882.png
    1628349304882.png
    256,9 KB · Görüntüleme: 22
Windows güç ayarlarından yeni plan oluştur yüksek performans ya da dengeli moda al artık nasıl istersen.

ThrottleStop ayarları buradan bakınca normal duruyor. Ama sistem boşta sıcak diyebilirim. Sen dilersen bir de limits sekmeni at.

Abi boşta değil, arkada oyun falan açık. Bir de güç planı kısımlarını atayim,

1628349750775.png

Bir de mesela Gaming Mode'nin bir ayarı ile şu anki kullandığıma bakın, FiveM'de aynı FPS'yi veriyor. Fakat GTA 5 benchmark testi yaptım aslında FPS arttı.

Merhaba, yeni açtığınız konudan buraya geçtim çünkü orası undervolt ile alakalı değil.
İlk başta, undervolt yaptığınız zaman bazı sistemler yüksek Undervolt'a dayanamaz ve kapanır o yüzden korkmayın hiçbir donanım yanmaz. Gerekli seviyeyi bulacağız.

İlk başta, FIVR sekmesinde CPU Core ve CPU cache için unlock adjustable voltage seçeneğini açın ve offset voltage olarak -85 vererek deneyin her ikisine de.
Bir de FIVR sekmesinde IccMax ayarını 255.75 yapın iki ayar için de. FIVR sekmesinde en alt kısımda Save voltage kategorisinde Save voltages immediately seçeneğini tikleyin.

Oyun açıp 10 dakika test edin, sonra da ThrottleStop ana ekranında limits sekmesini açın ve gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı