Laptop güç ayarları

Quacking

Femtopat
Daha fazla  
Burdaki işlemlerden hangisini seçersem en yüksek performansı alırım ve yüksek performansın zararları neler olur?

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-26_160755.png
    resim_2020-12-26_160755.png
    22 KB · Görüntüleme: 65
Tam kapasite modunu seçersen gözle görülür bir FPS artışı yaşayacağını umuyorum.
İlk defa bu pencereyi gördüm, farklı bir işletim sistemi mi yoksa bir program mı?

powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

Bu komutu CMD'ye yazarsan "Nihai Peformans" seçeneği gelecektir,
gelmez ise sağ alttan pile sağ tık bastıktan sonra güç seneklerinden seçebilirsin.

Arkadaşlar buradaki seçeneklerin performansla alakası yok. Yanlış bilgi vermeyelim. ASUS'un sunmuş olduğu pil modlarını barındırıyor burası. Uzun ömürlü pil modu sürekli şarjda oyun oynayanlar için pili sürekli %60'ta tutan ve ömrünü uzatmak için yapılmış bir mod. Dengeli mod da keza aynı şekilde o da %80'e kadar dolduruyor maksimum. Tam kapasite modu her zaman pili %100'de tutar. Sürekli şarjda oynayan biriyseniz uzun ömürlü modu öneriyorum. Bilgimiz yoksa bilgi kirliliği yaratmayalım. Orasının performansa bir etkisi yok.

Arkadaşlar buradaki seçeneklerin performansla alakası yok. Yanlış bilgi vermeyelim. ASUS'un sunmuş olduğu pil modlarını barındırıyor burası. Uzun ömürlü pil modu sürekli şarjda oyun oynayanlar için pili sürekli %60'ta tutan ve ömrünü uzatmak için yapılmış bir mod. Dengeli mod da keza aynı şekilde o da %80'e kadar dolduruyor maksimum. Tam kapasite modu her zaman pili %100'de tutar. Sürekli şarjda oynayan biriyseniz uzun ömürlü modu öneriyorum. Bilgimiz yoksa bilgi kirliliği yaratmayalım. Orasının performansa bir etkisi yok.

Bilgin için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı