Laptop güç tuşu ile kapanmıyor

laptopat

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopumda SanDisk 120 GB M.2 SATA SSD var içinde Windows kurulu. Depolama için sandiks 500 GB 2.5 inç SATA SSD taktım. 1TB'lik HDD mi de dönüştürücü ile optik sürücünün yerine taktım. Şu an sorunsuz çalışıyor ama laptopu kapattığımda Windows kapanıyor ama Power tuşu açık kalıyor. Yeniden başlatı tıklıyorum kapanıyor ama tekrar açılmıyor ve yine Power tuşu kapanmıyor. Kapanana kadar tuşa basıyorum ancak öyle kapanıyor sizce neden olabilir?
Teşekkürler.

Harddiskte kötü sektör var. Kapanana kadar dediğiniz ise 30 saniye basılı tutarak kapatma yöntemidir ve bu da çoğu elektronik cihazlara telefon tablet bilgisayara zorunlu olmadıkça yapılmaması gerekir, SSD'nin güvenliksiz kapatma sayısı artar, sayı arttıkça SSD bozulma ihtimali de artar ve diğer bileşenlere de zarar verebilir. Onun yerine kendiliğinden kapanmasını bekleyin

Aynı sorun bende de olmuştu bu linkteki konuda sormuştum

Harddiskte kötü sektör var. Kapanana kadar dediğiniz ise 30 saniye basılı tutarak kapatma yöntemidir ve bu da çoğu elektronik cihazlara telefon tablet bilgisayara zorunlu olmadıkça yapılmaması gerekir, SSD'nin güvenliksiz kapatma sayısı artar, sayı arttıkça SSD bozulma ihtimali de artar ve diğer bileşenlere de zarar verebilir. Onun yerine kendiliğinden kapanmasını bekleyin

Aynı sorun bende de olmuştu bu linkteki konuda
5 dakika bekledim kendiliğinden kapandı

Geri
Yukarı