Laptop güç tuşuna 1-2 dakika bastıktan sonra açılıyor

Berat Karacengel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim bir arkadaşımın bilgisayarı var dizüstü. Power açma tuşuna basınca hemen açılmıyor, basılı tutması gerekiyor 1-2 dakika boyunca. BIOS'u güncelledi, ekran kartı ve işlemcisi de güncel ama sorunu hâlâ çözülmedi. Temiz kurulum yaptı ama yeniden çözülmedi. Sorunu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bende de bu sorun var. Power tuşuna uzun basınca açılıyor. Bios seçenek ekranı geliyor. Sonra olağan şekilde kullanıyorum.

Tuhaf durumlardan biri bilgisayarı uzun süre kullanınca bu sorun ortadan kalkıyor. Biraz aradan sonra yine aynı sorun ortaya çıkıyor. Sanırım ısınınca düzeliyor. Bu da lehimlerle alakalı olabilir dusuncesine sevk ediyor.

İkinci tuhaf durum bilgisayari kapattıktan yaklaşık bir saat sonra kendi kendine açılıyor.

Sorun ya biosla alakalı yada anakartin lehimleriyle alakalı, arkadaş sorunu cozduyse yardimci olabilir mi?

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bende de bu sorun var. Power tuşuna uzun basınca açılıyor. Bios seçenek ekranı geliyor. Sonra olağan şekilde kullanıyorum.

Tuhaf durumlardan biri bilgisayarı uzun süre kullanınca bu sorun ortadan kalkıyor. Biraz aradan sonra yine aynı sorun ortaya çıkıyor. Sanırım ısınınca düzeliyor. Bu da lehimlerle alakalı olabilir dusuncesine sevk ediyor.

İkinci tuhaf durum bilgisayari kapattıktan yaklaşık bir saat sonra kendi kendine açılıyor.

Sorun ya biosla alakalı yada anakartin lehimleriyle alakalı, arkadaş sorunu cozduyse yardimci olabilir mi?
kanka hortlatmak falan önemli değil çözemedi ama şuan kendi kendine düzelmiş ama arada yapıyormuş tekrardan bilgim yok 2 durumu hiç yaşamadım bilmiyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı