Laptop hafızasında aniden 4 GB yer açılması normal mi?

Bisormvar

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi akşamlar.

Dün laptop hafızamda 105 GB boş yer vardı bugün 109 olmuş😂 yani yer açılmış hem de az uz değil 4 GB yer. Ben üç-beş PDF hariç hiçbir şey silmedim ki PDF'lerde 4 GB yer kaplamaz zaten.
Maalesef bir iki gün önce win32/sillysharecopy.e inf worm"
Diye garip bir virüs bulaştı kaldırmaya çalıştım. Defender de Malwarebytes de virüs yok diyor.
Yani bir şey silinmemiş gibi. Endişenmeli miyim?

Dün laptop hafızamda 105 GB boş yer vardı bugün 109 olmuş😂 yani yer açılmış hem de az uz değil 4 GB yer. Ben üç-beş PDF hariç hiçbir şey silmedim ki PDF'lerde 4 GB yer kaplamaz zaten.
Diye garip bir virüs bulaştı kaldırmaya çalıştım. Defender de Malwarebytes de virüs yok diyor.
4 GB dosyanın silinmesi bence gayet olağan bir durum. İlerleyen zamanlarda dosyaları kontrol edin.

Eğer bilgisayarınız laptop ise hızlı başlat ve hazırda beklet hizmetlerinin açık olup olmadığını kontrol eder misiniz benim laptopumda hazırda bekleme dosyası 3.49GB gözüküyordu o hizmet silinince direkt o dosyada beraberinde siliniyor ondan bir kontrol edin.

Sanal bellek kullanıyor sistem.

Tamamdır teşekkür ederim.

O ne demek ki. Açıklar mısın 😅

Mesela bilgisayar kendi depolama alanından belli bir parçayı ram gibi ihtiyacı olan kadar kullanır bunu gelişmiş seçenekler bölümünden kendiniz de verebilirsiniz ama bunu Windows'un otomatik yapması daha sağlıklı.

Eğer bilgisayarınız laptop ise hızlı başlat ve hazırda beklet hizmetlerinin açık olup olmadığını kontrol eder misiniz benim laptopumda hazırda bekleme dosyası 3.49GB gözüküyordu o hizmet silinince direkt o dosyada beraberinde siliniyor ondan bir kontrol edin.
hızlı başlatta tik var öbüründe yok.. Ki ben bunlara hiç ellemedim şimdiye kadar.

Virüs için Kaspersky indirin. Belki virüsün yüklediği dosyalar silinmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı