Laptop Hard diski alırken nelere dikkat etmeliyiz?

SSD alma o zaman, git sata 3 harddisk al. Kolay satabilmek için uydurulmuş bir şey. SSD sata 2 de dahi daha hızlıdır. Şuan bende olduğu gibi.

Kardeşim rica etsem hız testi ekran görüntüsü ve pc bilgini atabilir misin sana zahmet olmaz ise? :) ve ne marka model SSD kullanıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir saniye onun için internete bakayım. Az önce yine konuştum servisle, ekran görüntüsü aşağıda çok endişelendiriyor. Boş yere almak istemiyorum SSD'yi.

Dosya Ekleri

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    82,9 KB · Görüntüleme: 475
Son düzenleyen: Moderatör:
Sata 3 deki gibi performans vermese de olur yeter ki hızlı çalışsın ama, servis sata 2 performansı gibi deyince alıp da kullanamamak çok can sıkıcı bir durum olur. :)

Böyle anlatayım sana. Bende 2 adet laptop var 2 adet masa üstü. 2 laptopta da SSD var. Birinde Sata 2, birinde sata 3 portu var. Ama ikisinin de açılış hızı aynı. Fark göremedim ben.

O zaman yapılacak bir şey yok sata 3 aramaya devam şimdi sorumuza geri döneyim satalar arasında performansı belirleyen şey ön bellek mi RPM mi :)

Bence ikisi de önemli. Ancak SSD olsun da ne olursa olsun. Çünkü her türlü, HDD yi performans açısından geçer. Ben böyle düşünüyorum. Eski masaüstüm de HDD var, ama SSD olan kadar hızlı değil. Yükleme olsun, açılış olsun.

Doğrudur SSD iyidir HDD göre ama, iyi bir performans almadıktan sonra ne yapayım öyle SSD'yi :)

Laptopumu yenilersem o zaman SSD alırım acımam ama 120 256 gb gibi SSD alıp hız olarak iyi bir şey göremedikten sonra hiç tadı olmaz. :) Fiyat/Performans olayı. Sata 2 / 3 devam. :D :neo:

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı