Laptop harddiskini kasaya takmak

poweryiğit

Decapat
Elimde laptop harddiski var yeni masaüstü bilgisayar alacağım. İşletim sistemini SSD'ye kurayacağım PC'ye laptop harddiskini taksam sorun olur mu? Yeni harddisk ile arasında ne fark olur?

Harddiske bir benchmark testi uygulayın birde sağlık değerlerini ölçün, örneğin ; HD Tune ile ölçebilirsiniz.
Hayır sorun olmaz fakat laptop kaç yıllık?

Takabilirsiniz. Laptop HDD'leri 2.5" oldukları için vidalama yapacak yer ayarlamanız gerekiyor.
SSD'ler gibi kasanın bir köşesinde sallanarak kullanamazsınız. Kasanızda 2.5" diskler için ayrılmış bir yuva yoksa; 3.5" yuvayı 2.5"'a çeviren ara parçalar kullanarak sağlam bir şekilde monte edebilirsiniz.

Harddiske bir benchmark testi uygulayın birde sağlık değerlerini ölçün, örneğin ; HD Tune ile ölçebilirsiniz.

Masaüstü Kasa içerisinden buldum yazın bozulmuştu laptop Harddiski takmışlar 1tb Samsung

Eski kasada hiç bir sorunu yoktu gayet normaldi anakart çökmesi ile yeni pc almaya karar verdim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı