Laptop harici ekran kartı çalışmıyor

MehmetATL

Centipat
Arkadaşlar merhaba, Dell Inspiron N5110 marka bir bilgisayara sahibim. Laptop özellikleri şu şekilde:
1 GB NVIDIA GeForce GT 525M.
4 GB 1333MHz RAM.
Intel i5 2450M.
500 GB HDD.
Windows 10 Home 64 Bit işletim sistemi.
Benim sorunum şu şekilde, oyunlar NVIDIA ekran kartı ile değil de Intel'e ait onboard ekran kartı ile çalışıyor. Aygıt yöneticisinden baktığım zaman iki ekran kartı da gözüküyor ve düzgün çalışıyor. Ne denediysem düzeltemedim. NVIDIA denetim masasından ayar yaptım NVIDIA ekran kartını seçtim olmadı. Temiz bir format attım olmadı, ardından DDU programı ile sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim olmadı. Eskiden çalışan bir ekran kartıydı oyunlarda performansı gayet iyiydi fakat ne olduysa artık çalışmıyor. Xbox Game bardan baktığımda GPU %0 olarak yani çalışmıyor olarak gözüküyor.
Bunun sebebi nedir? Ekran kartım bozulmuş olabilir mi? Windows 10 kaynaklı olabilir mi? Buraya yazmadan Windows 7'ye dönüş yapmak istemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar.

Adsız.png

Driver'ları güncelleyip Intel HD Graphics ayarlarından kapatmayı denediniz mi?
"yüklenmekte olan bu sürücü bu bilgisayar için imzalanmamış" hatası alırsanız şu konuya bakınız:
Şimdi bir yerde okudum biri onboard ekran kartını güvenli kipte aç,kaldır sonra bilgisayarı yeniden başlat demiş onu deneyin isterseniz.

Son düzenleme:
Driver'lar güncel, Intel HD Graphics ayarlarında kapatma seçeneğini bulamadım. Bu arada onboard ekran kartını güvenli kipte kaldırdım fakat bunu kaldırdığımda NVIDIA denetim masasına giremiyorum ve hiçbir şekilde ayar çekemiyorum. Çözünürlük değişiyor. Forumlarda yazılan çoğu çözümleri denedim ama nafile. Cevabınız için teşekkür ederim.

Driver'lar güncel, Intel HD Graphics ayarlarında kapatma seçeneğini bulamadım. Bu arada onboard ekran kartını güvenli kipte kaldırdım fakat bunu kaldırdığımda NVIDIA denetim masasına giremiyorum ve hiçbir şekilde ayar çekemiyorum. Çözünürlük değişiyor. Forumlarda yazılan çoğu çözümleri denedim ama nafile. Cevabınız için teşekkür ederim.

Çözüm buldunuz mu acaba?

Geri
Yukarı