Laptop harici ekran kartını görmüyor

Tunaarslan

Decapat
Makaleler
3
Babamın zamanında aldığı HP laptopumda yıllar sonra mavi ekran yemelerimden dolayı bilgisayarciya götürmüştük, ekran kartının çipsetinde sorun var demişti, gerisini bilmiyorum. Acaba diyorum ki bu adam bu ekran kartını falan mı söktü hani. Öyle bir ihtimal var mı? En kötü içini açıp bakacağım yani. Aygit yöneticisinde gözükmüyor, oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum çünkü HD4000 kullanıyor laptop. Şu an, i7'im sayesinde ayakta duruyor. Bunu da şu şekilde anladım: CS'ye girdiğimde benim ayarlarım hep en yüksekte olurdu ve bir girdim 20FPS'lerdelerde FPS, en düşüğe çektim 50 60 falana çıkıyor arada ama aksiyon da 30'a düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir aralar mxm portu dedikleri bir şey vardı. Eğer bilgisayarında bu port varsa ekran kartı sökülüp takılabiliyor anca. Ama yanlış hatırlamıyorsam çopu bilgisayarda yoktu bu özellik. Mxm portu yoksa bilgisayarında anakartını sökmesi gerek ki bakkalların böyle yetenekleri olduklarını sanmıyorum. Driverlarını güncellemeyi dene.

Bir aralar MXM portu dedikleri bir şey vardı. Eğer bilgisayarında bu port varsa ekran kartı sökülüp takılabiliyor anca. Ama yanlış hatırlamıyorsam çopu bilgisayarda yoktu bu özellik. MXM portu yoksa bilgisayarında anakartını sökmesi gerek ki bakkalların böyle yetenekleri olduklarını sanmıyorum. Driverlarını güncellemeyi dene.

Denedim hocam önceden Radeon Graphics indiriliydi fakat şu an yok HD4000'i guncelliyebildim ancak, ama derseniz ekran kartinizin son Driver'ini kurun öyle yapacağım sitesinden bulup. Ve eski bir laptop yaklaşık 7 yıllık falan MXM portu olabilir mi ya da sitesinden bakabilirmiym HP'nin.

Denedim hocam önceden Radeon Graphics indiriliydi fakat şu an yok HD4000'i guncelliyebildim ancak, ama derseniz ekran kartinizin son Driver'ini kurun öyle yapacağım sitesinden bulup. Ve eski bir laptop yaklaşık 7 yıllık falan MXM portu olabilir mi ya da sitesinden bakabilirmiym HP'nin.
Modelini hatırlıyorsan AMD’nin kendi sitesinden güncel sürücüyü indir. Entüzyaz seri bilgisayarlarda oluyor genelde diye biliyorum.

Sağ olun hocam deneyip buraya yazacağım.
20200628_234645.jpg

Hangisini kurmam gerekiyor.

Şu rehbere göre sürücüleri silip baştan kurmaya çalışır mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı