Laptop harici ekran kartını kullanmıyor

Bu sistem otomatiktir örneğin masaüstünde dururken Intel HD graphics çalışır oyuna girdiğinizde harici ekran kartınız devreye girer.

Bu sistem otomatiktir örneğin masaüstünde dururken Intel HD Graphics çalışır oyuna girdiğinizde harici ekran kartınız devreye girer.

Bazı oyunlarda harici GPU yerine Intel GPU çalışabiliyor. Minecraft örneğin. AMD'de nasıl oluyor bilmiyorum ama NVIDIA'da NVIDIA Denetim Masası üzerinden halledilebiliyor. Bu arada @walterpinkman tüm sistemi NVIDIA GPU'yla çalıştırmayı istiyorsanız bu çok mantıklı bir hareket olmayacaktır. Bilgisayar boştayken daha fazla enerji tüketir.

Oyundayken görev yöneticisine baktıgımda Intel Graphics olan kullanılıyor 940MX ekran kartı 0 yani hiç kullanılmıyor olarak gozukuyor.

NVIDIA Denetim Masası 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından program ayarlarına gel oyunu bul NVIDIA GPU kullanmasını seç sağ altta uygula çıkacak uygulaya bas.

NVIDIA Denetim masasında PhysX adında bir yer var orada CPU ve benim harici ekran kartım var harici ekran kartımı seçtim şu an da bütün oyunlar harici ekran kartımla çalışmalı degilmi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı