Laptop harici HDD'yi görmüyor

uacellat_62

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dizüstü bilgisayarıma SSD taktığım için HDD boşa çıktı. Ben de hard disk kutusu alıp harici bir disk oluşturmak istedim. Diski bilgisayara takınca kırmızı ışık yanıyor ve diskten gelen sesten diskin dönmeye başladığı anlaşılıyor. Fakat laptop harici diski görmüyor. Sorun nedir acaba ? Diskin üzerinde Serial ATA ifadesi var, bununla alakası olabilir mi ?

IMG_0250 (1632 x 1224).jpg IMG_0251 (1632 x 1224).jpg IMG_0245 (1632 x 1224).jpg IMG_0246 (1632 x 1224).jpg IMG_0247 (1632 x 1224).jpg IMG_0248 (1632 x 1224).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir PC'de denedin mi? Belki HDD tam oturmamıştır.
Ekstradan toshiba harici diskim de var. Bilgisayar sorunsuz algılıyor, usb bağlantı yerleri de sağlam durumda. Bilgisayarda herhangi bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Arkadaşlar sorun hala çözülmedi, yardımlarınızı bekliyorum.

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
O zaman Toshiba çalışıyor demenin bir anlamı kalmıyor.
Kutu arızalı olabilir.
Yukarda görebileceğiniz gibi bir arkadaşımız başka bir bilgisayarda denedin mi diye sordu. Ben de Toshiba harici hard diskimi bilgisayarın algıladığını ifade ederek bilgisayarda sorun olmadığını anlatmaya çalıştım. Ayrıca daha sonradan diski başka bilgisayarlarda denedim, hiçbir PC diski görmedi. Anlatmak istediğim bilgisayarımda ve usb girişlerinde sorun olduğunu düşünmüyorum. Fakat sorunun kaynağı ne onu bilmiyorum. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı