Laptop havalandırma kapağı tam oturmazsa bir sıkıntı olur mu?

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, dün laptopun içini açıp macun değiştirip kapattıktan sonra laptopun sol havalandırma kapağı tam oturmamaya ve böyle kalmaya başladı. Bir sıkıntı olur mu acaba?
Arkadan ve üstten görünüşte bir sıkıntı yok ve havalandırma delikleri de tam yerinde sadece orası resimde de görebileceğiniz gibi hafif kalkık.

Dosya Ekleri

• 20210819_001152.jpg
    20210819_001152.jpg
    101 KB · Görüntüleme: 98
Toz falan kaçar sonra küçük bir hata yüzünden tüm PC'den olursun sen en iyisi orayı takmaya çalış ve fanın ya da başka bir parçanın tam oturduğundan emin ol.

Vidaları baştan söküp fanı tekrar ayarlayarak yerleştirdim ama nafile, gene orası şiş duruyor tam oturmuyor.
Konu dışı ama laptopun linki varsa atar mısın? Bir de memnun musun ısınıyor mu?

Bu laptopta hayatımda yaşamadığım işkenceyi yaşadım, menteşe gıcırtısı mı dersin, yeni termal macun+stand ile 99 dereceyi bulan işlemci mi dersin, kendi kendine pilinin bitmesi mi dersin, cızırtıları mı dersin... Başkalarının bunu yaşamamış olması büyük ihtimal benim şanssızlığım da olabilir fakat ben uzak dur derim.

Vidaları baştan söküp fanı tekrar ayarlayarak yerleştirdim ama nafile, gene orası şiş duruyor tam oturmuyor.

Bu laptopta hayatımda yaşamadığım işkenceyi yaşadım, menteşe gıcırtısı mı dersin, yeni termal macun+stand ile 99 dereceyi bulan işlemci mi dersin, kendi kendine pilinin bitmesi mi dersin, cızırtıları mı dersin... Başkalarının bunu yaşamamış olması büyük ihtimal benim şanssızlığım da olabilir fakat ben uzak dur derim.

Bende HP Pavilion Gaming 15 almayı düşünüyordum 7kya Ryzen 5 5600h modelini almayayım mı yani.

Yani dediğim sorunları sen yaşamayabilirsin de bu bilgisayar beni illallah ettirdi, kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Konuyu kapatmayı unutmuşum sanırım, tüm fanları, vidaları çıkarıp her şeyi tekrar yerleştirerek ve biraz güç ile sorunu hallettim cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı