Laptop numpade Sprite döküldü, bir şey olur mu?

jacobse

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Diş Teknisyeni
Kardeşimin ASUS ROG STRIX G17 laptopu var. PC açıkken numpad kısmına azıcık Sprite dökülmüş. Laptop 1 saattir ters duruyor aksın diy, e sizce bir şey olmuş mudur? Ne zaman açması doğru olur nasıl bir yol ilerlemesi lazım?

Yoktur. Normal klavye elemanları var sadece. O elemanlar biz nebze size yardimci olur. Sırtınızı yaslayacağınız bir şey olmamalı ama.

Sizi temasında yapılacak tek bir şey var. Cihazın açılıp temizlenmesi. Geri kalan her şey işi şansa bırakmak. Sansliysaniz bir şey olmaz, sanssizsaniz şimdiden geçmiş olsun.

Cihazi güzelce acıp temizlerseniz garanti fark etmez bile (bende oyle olmuştu). Telefonlardaki gibi sıvı temasını anlayacak şeyler koymuyorlar demek ki.

Hadi iyi yırttın anakarta sıvı sızmadı diyelim. Yine de şekerli bir içecek olduğu için numpad yapış yapış olacak, bastığınızda 1-2 saniye gecikmeli olarak geri yerine oturacak tuş. Bilgisayarı ters tutman da bu konuda fayda etmez çünkü klavye tuşları bildiğin üzere alt taraftan içe oyuk olur. Orada sıvı donup yapışkana dönerse tuşları içten silmen gerekir.

Arkadaşlar laptopu bilindik bir tamirciye götürdük. Oyuncu laptopu olduğunu sıvı dökülen yerde herhangi bir önemli parça bulunmadığını ve klavye ile anakart arasında koruyucu plak olduğunu söylediler. Fakat ben yine de güvenmedim verdim termal macun ve termal pedleri yenilettim. Anakartta bulunan nemi aldıklarını söylediler. Şu anlık bir sıkıntı yok. Yeni laptop alan arkadaşlara önerim şudur sıfır laptop aldıysanız 1 yılı doldurmadan termal macun ve termal ped yenilemesi yapın çünkü PC'yi götürdüğümde hepsinin eridiğini ve fabrikanın bunları az kullandığını söylediler. Postta yardımcı olan herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı