Laptop HDD'sini Masaüstü Bilgisayara Takma

VortexTR

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlar. Benim eski dizüstü bilgisayarım satacağız, içinde bulunan sabit diski çıkartım ve onu yeni almış olduğum bilgisayara takıp içinde bulunan resim ve belgeleri yeni PC'ye aktaracağım. Bunun için kablo herhangi bir alet var mı? Yardımlarınızı bekliyorum. ( Eski harddisk resmi alttadır)

western-digital-wd3200bevs-16vat0-320gb-5-4k-rpm-sata-2-5-hard-drive-3__06738.1534979154.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Az evvel şu konuda da aynı desteği verdim, önerdiğim çeviriciden alabilirsiniz. Tabii sadece bu iş için ve sadece 2.5" disk takacaksanız neredeyse yarı fiyatına bir çevirici de alabilirsiniz ama ben tavsiye etmem, değmez yani. Almışken tam alın derim.

Anakart kutusunda yeteri kadar SATA kablosu çıkıyor. Güç kaynağında da vardır. İşlem sırasında hareket ettirmeden düzgün şekilde duracağı bir konumda tutarsınız olur biter. Kısacası cihazdaki disk nasıl takılıysa o şekilde takın. Hatta hali hazırda takılı olan diskin üzerine koyun, orada dursun.

Anakart kutusunda yeteri kadar SATA kablosu çıkıyor. Güç kaynağında da vardır. İşlem sırasında hareket ettirmeden düzgün şekilde duracağı bir konumda tutarsınız olur biter. Kısacası cihazdaki disk nasıl takılıysa o şekilde takın. Hatta hali hazırda takılı olan diskin üzerine koyun, orada dursun.
Tabii böyle de yapılabilir ama ben yeni bilgisayarın da dizüstü olduğunu varsayarak harici, USB'den bir çevirici önerdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı