Laptop HDD'sini kasaya takma

kutsy

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Eski laptopumdan kalan HDD'yi masaüstü bilgisayarına takmak istiyorum kabloları doğru takmaya çalışıyorum fakat bir kablo uyumsuz gerekli olup olmadığını bilmiyorum yardım ederseniz çok mutlu olurum.

1668525153714375359332485172212.jpg

Doğru takıyorsunuz diye biliyorum. Biri SATA kablosundan SATA arabirimine erişmek (BIOS'ta ve işletim sistemini tanıması) için diğeri de güç için gereklidir.

Merhaba. Eski laptopumdan kalan HDD'yi masaüstü bilgisayarına takmak istiyorum kabloları doğru takmaya çalışıyorum fakat bir kablo uyumsuz gerekli olup olmadığını bilmiyorum yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Eki Görüntüle 1573543
Resimdeki soldaki kablo doğru, o güç kablosu. Ama sağdaki alakasız, eski floppy disk (disket sürücüler) için olan güç kablosu.

Diskin çalışması için güç ve tanıyıp veri transferi yapmak için data (veri) kablosu lazımdır.

Anakartta SATA girişlere bağlı, tıpkı Windows kurulu diske bağlı olduğu gibi kablo olacak. Boşta varsa buna takınca (PC kapalıyken tabi) tanır. Yoksa bir bilgisayarcıdan ya da internetten almak gerek. SATA data kablosu denince bulunur.

Yeni konular

Geri
Yukarı