Laptop HDD'sini masaüstü bilgisayarda kullanmak

aliovsky

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, eski laptopumda 500GB bir HDD var. Bunu söküp masaüstü bilgisayarıma takıp normal bir şekilde kullanabilir miyim? HDD'min özelliklerini falan bilmiyorum ama eski bir disk, laptopu 2014'te almıştım. O diske kuracağım oyunlarda vs. ne kadar performans düşüklüğü olur?

Kullanabilirsiniz tabii ki ama çok da sağlıklı olmaz performansınız.

Merhaba, eski laptopumda 500GB bir HDD var. Bunu söküp masaüstü bilgisayarıma takıp normal bir şekilde kullanabilir miyim? HDD'min özelliklerini falan bilmiyorum ama eski bir disk, laptopu 2014'te almıştım. O diske kuracağım oyunlarda vs. ne kadar performans düşüklüğü olur?

Bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

HDD hızında kullanırsınız performans için formatlamakta fayda var. Disk doldukça yavaşlar bilginiz olsun.

HDD hızında kullanırsınız performans için formatlamakta fayda var. Disk doldukça yavaşlar bilginiz olsun.
Şuan zaten SSD takılı bilgisayarımda, bu HDD'yi taktığımda bir daha formatlamam mı gerek yine de?

Kullanabilirsiniz tabii ki ama çok da sağlıklı olmaz performansınız.
Ne açıdan zayıflar yani benim bildiğim o diskte yüklü olan uygulamaların açılış kapanış hızları değişiyor ama mesela FPS'de düşüş yaşar mıyım?

Şu an zaten SSD takılı bilgisayarımda, bu HDD'yi taktığımda bir daha formatlamam mı gerek yine de?

Ne açıdan zayıflar yani benim bildiğim o diskte yüklü olan uygulamaların açılış kapanış hızları değişiyor ama mesela FPS'de düşüş yaşar mıyım?

FPS ile ilgili hiçbir şey olmaz sadece eğer okuma yazma değerleri çok düşükse HDD içi veriler yavaş açılır kopyalanır taşınır vs. Ama sanmıyorum masaüstü HDD ile notebook HDD arasında çok okuma yazma farkı olacağını

Geri
Yukarı