Laptop HDD'sini masaüstü sisteme takmak

FAZERFAZ

Decapat
Yeni bir sistem toplamıştım ama HDD mevcut değil eski laptopumun HDD'sini PC'ye takarsam bir sorunla karşılaşabilir miyim?
İçinde ki Windows'u kökten nasıl silip HDD'yi kökten temizleyebilirim. Kısacası takmadan önce neler yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey yapmana gerek yok direk tak sorun olmaz PC açılınca disk yöneticinden istediğin şeyleri alıp biçimlendirirsin.

Laptoplarda kullanılan hdd 2.5 boyutunda masaüstü bilgisayarlara ise 3.5 takılır genelde... Uyumlu olur mu bilmiyorum.

Eğer eski Windows'u kullanmak istiyorsanız çalıştır ekranına "sysprep" yazıp çalıştırın. Çıkan menüdeki kapatma seçeneğini "Kapat" olarak değiştirin. Daha sonra diski yeni sisteme takabilirsiniz. İlgili ayarlar yapılacaktır.
Temiz kurulum için mevcut bilgisayarınıza istediğiniz işletim sisteminin imajını indirip Rufus programı ile USB sürücüsüne yazdırın. Forumda bunların nasıl yapıldığı ile ilgili rehberler var. Yapamazsanız etiketleyin yardımcı olurum.

Eğer eski Windows'u kullanmak istiyorsanız çalıştır ekranına "sysprep" yazıp çalıştırın. Çıkan menüdeki kapatma seçeneğini "Kapat" olarak değiştirin. Daha sonra diski yeni sisteme takabilirsiniz. İlgili ayarlar yapılacaktır.
Temiz kurulum için mevcut bilgisayarınıza istediğiniz işletim sisteminin imajını indirip Rufus programı ile USB sürücüsüne yazdırın. Forumda bunların nasıl yapıldığı ile ilgili rehberler var. Yapamazsanız etiketleyin yardımcı olurum.
Ben sadece laptop hddsini kökten sıfırlayıp şuan Windows yüklü olan masaüstüne yeni gibi takmak istiyorum.

Ben sadece laptop HDD'sini kökten sıfırlayıp, şu an Windows yüklü olan masaüstüne yeni gibi takmak istiyorum.
Anladım. Diski takabilirsiniz. Taktıktan sonra normal şekilde biçimlendirip kullanabilirsiniz.
Kasada 2.5" HDD için yer varsa oraya sabitleyebilirsiniz. Yoksa düz ve sağlam bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Anladım. Diski takabilirsiniz. Taktıktan sonra normal şekilde biçimlendirip kullanabilirsiniz.
Kasada 2.5" HDD için yer varsa oraya sabitleyebilirsiniz. Yoksa düz ve sağlam bir şekilde yerleştirebilirsiniz.
Bazı yerlerde önce test yapmam gerektiğini okumuştum. Teste gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı