Laptop HDD'sini masaüstüne bağlamak

burakdogu355

Decapat
Arkadaşlar bilgisayar topluyorum ve ilk etapta SSD alarak Windows işletim sistemi kurmayı, sonrasında ise eski laptop bilgisayarımdan kalan HDD'yi USB bağlantı yoluyla bilgisayarıma takmayı düşünüyorum. Bu süreçte beni 350 TL'lik bir masraftan kurtaracağını ve 500 GB depolama alanına sahip 5400 RPM hızındaki HDD ile oyun oynayabileceğimi düşünüyorum.

Kullanacağım ürün:
Ti-Mesh 2.5 İnç Sata Hdd Hard Disk Usb Direk Bağlama Fiyatı

Sizce mantıklı bir karar mı? Doğurabileceği olumsuz sonuçlar var mı? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün çok gereksiz. Tek USB'li versiyonunu kullanıyorum ben. Ancak masaüstü kullanacaksanız direkt kasanın içine takmalısınız zaten. İlla da USB diyorsanız da USB 3.0 olması şart. Ancak yine de kasanın içine takmaktan daha az verimli olacaktır.

Ürün çok gereksiz. Tek USB'li versiyonunu kullanıyorum ben. Ancak masaüstü kullanacaksanız direkt kasanın içine takmalısınız zaten. İlla da USB diyorsanız da USB 3.0 olması şart. Ancak yine de kasanın içine takmaktan daha az verimli olacaktır.
Aldığım PSU Rampage 650 W Bronze 80+. Bu konularda pek bilgi sahibi değilim. Bu PSU'da laptop işlemcisini masaüstüne takmam için gerekli olan bağlantı kablosu bulunuyor mu? Ben bulunmuyor farzederek sordum. Eger bulunuyorsa direkt uğraşmadan o HDD'yi kullanmaya devam edeyim

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop işlemcisini masaüsrüne takamazsınız. Laptop harddiskini masaüstü harddiskini nasıl takıyorsanız aynı şekilde takıyorsunuz, farkı yok.

Kasanızın içinde sabit kalacaksa herhangi bir aparata gerek yok. Yaklaşık 6-7 ay kullandım, normal masaüstü harddiski gibi takıp kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı