Laptop HDD'yi görmüyor

MeowFlix

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
* Intel(R) Iris(R) Graphics 540
Arkadaşlar merhaba. Bugün merak ettim. Elimde büyük bir hard disk vardı takmayı denedim laptopa çalışmadığını fark ettim. Daha sonra kendi HDD'sini taktığımda da çalışmadığını. Fark ettim ilk önce PC'nin devresinin bozulduğundan korktum fakat HDD soketini söküp incelediğim zaman soketten 2 tane kablo koptuğunu fark ettim. Disklerimin çalışmamasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum muhtemelen büyük diski takarken birazcık zorlamış olabilirim kablo kısaydı.

IMG_20240113_235843.jpg

17051796969809211015317702869066.jpg

Arkadaşlar merhaba. Bugün merak ettim. Elimde büyük bir hard disk vardı takmayı denedim laptopa çalışmadığını fark ettim. Daha sonra kendi HDD'sini taktığımda da çalışmadığını. Fark ettim ilk önce PC'nin devresinin bozulduğundan korktum fakat HDD soketini söküp incelediğim zaman soketten 2 tane kablo koptuğunu fark ettim. Disklerimin çalışmamasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum muhtemelen büyük diski takarken birazcık zorlamış olabilirim kablo kısaydı.

Eki Görüntüle 2083689

Eki Görüntüle 2083693
Tek 2 sebep var;
1) Bilgisayar'ında driver eksik olduğu için hdd'yi görmüyordur.
2) Kabloda sorun vardır, ürünün garantisi varsa garantiye götürün.

Tek 2 sebep var;
1) bilgisayar'ında driver eksik olduğu için HDD'yi görmüyordur.
2) kabloda sorun vardır, ürünün garantisi varsa garantiye götürün.

Driverden kaynaklandığını düşünmüyorum taktığım hiçbir disk tepki vermiyor bilgisayar BIOS'a atıyor otomatik kablodandır umarım.

Geri
Yukarı