Laptop HDMI ile görüntü aktarma

Recep_Bey

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Dell N5110 laptopa sahibim. Bu laptopun ekranı yaklaşık 1 yıldır kırık bende HDMI ile TV'ye bağlamak istedim denediğimde sinyal yok hatası aldım YouTube'tan izlediğim bir video da LCD ekranı sökmemi söyledi söktüm Windows ekranında sinyal geldi PC 1 yıldır çalışmadığı için ısınabilir diye sıcaklığını kontrol ettim 70 derecede çalışıyordu sonra YouTube'u açtım PC kapandı tekrar tekrar denedim sinyal yok hatası almaya devam ettim BIOS'u falan sıfırladım Windows+p tuşuna ve FN+1 bastım olmadı. Sizce bu sorunu nsl çözebilirim?
VGA dönüştürücü alıp öyle mi denesem veya yeni bir adaptör mü alsam? Çünkü PC 0.79 GHz de çalışıyordu bende ThrottleStop ile çözmüştüm bunu. Sizce nasıl görüntü alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Dell N5110 laptopa sahibim. Bu laptopun ekranı yaklaşık 1 yıldır kırık bende HDMI ile TV'ye bağlamak istedim denediğimde sinyal yok hatası aldım YouTube'tan izlediğim bir video da LCD ekranı sökmemi söyledi söktüm Windows ekranında sinyal geldi PC 1 yıldır çalışmadığı için ısınabilir diye sıcaklığını kontrol ettim 70 derecede çalışıyordu sonra YouTube'u açtım PC kapandı tekrar tekrar denedim sinyal yok hatası almaya devam ettim BIOS'u falan sıfırladım Windows+p tuşuna ve FN+1 bastım olmadı. Sizce bu sorunu nsl çözebilirim?
VGA dönüştürücü alıp öyle mi denesem veya yeni bir adaptör mü alsam? Çünkü PC 0.79 GHz de çalışıyordu bende ThrottleStop ile çözmüştüm bunu. Sizce nasıl görüntü alabilirim?
Windows'tan ekranı yansıt özelliğini açıp TV yani 2.ekranı seçmen gerekiyor. Ama ekran kırık diyorsun bu da sıkıntı. Kapanması da ısınma kaynaklıdır diye tahmin ediyorum. Boşta 70 derece yüksek bir ısı Laptop'ta olsa. İlk önce bı içini açıp tozunu pisliğini temizleyip termal macun sürmeni tavsiye ederim.

Windows'tan ekranı yansıt özelliğini açıp TV yani 2.ekranı seçmen gerekiyor. Ama ekran kırık diyorsun bu da sıkıntı. Kapanması da ısınma kaynaklıdır diye tahmin ediyorum. Boşta 70 derece yüksek bir ısı laptopta olsa. İlk önce bir içini açıp tozunu pisliğini temizleyip termal macun sürmeni tavsiye ederim.

Hocam internette izlediğim videolarda adamlar BIOS ekranına bile girebiliyor Windows'tan işlem yapmadan görüntü aktaramaz mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı