Laptop her açıldığında anlık programlar açılıyor

sahin5657

Femtopat
Daha fazla  
Laptopu alalı daha birkaç gün oldu, oturumu açıyorum bir anlığına CMD açılıyor, başka bir uygulama daha açıyor ancak hangisi olduğunu çözemedim (büyük bir olasılıkla splendidstartup (ne işe yaradığını bilmiyorum) Bunu nasıl kapatabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşında dediği gibi başlangıç ayarlarından başlangıçta açılan programları kapatabilirsiniz. Bir de lisans orijinal mi? Eğer orijinal lisans değil de KMSpico vb. yöntemlerle lisan atıldı ise o da ilk açılışta CMD'nin açılıp kapanmasına bazen sebep oluyor.

Başlat tuşu ile R tuşuna aynı anda basarak "Çalıştır"ı açın ve "msconfig" yazıp Enter'a basın.
Açılan uygulama 3 pencereye sahip, 3.ye gidin (Diyorum çünkü ismini hatırlamıyorum.) ve istemediğiniz programın adının başındakı tiki kaldırın veya silin, programda bellekte nerede tutulduğunu da gösterildiğinden o konuma gidip programı silin.
Not: Windows 7 için bildiklerim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum, Windows 10 veya 11'de de aynı şekilde çalışacağına garanti vermiyorum lakin muhtemelen çalışacaktır.

Geri
Yukarı