Laptop hoparlör bozukluğu

Marvin

Kilopat
Daha fazla  
Termal macunu değiştirsin diye 3 sene önce götürdüğüm tamircinin sağ hoparlörünü bozması sorunsalı. 3 senedir bozuk olan hoparlörü bilgisayarı çok az kullandığım için fark etmemem. Şimdi tek başıma kasayı açınca fark ettim ki sağ hoparlöre bağlı olan kablonun aşağıda görülen siyah ve kırmızı tarafını koparmış üstüne tuhaf bir yapıştırıcıyla tekrar yapıştırmış.

https://st3.myideasoft.com/shop/ah/15/my...1502889680

İnternette tonlarca araştırma yaptım ama hiçbir bilgi bulamadım hepsi hoparlörü değiştirme yönünde tavsiye vermiş ama pahalı olduğu için değiştirmek istemiyorum. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı?

Kablolarda koruma olabilir. Dikkatli bir şekilde çakmakla yakarak izoleyi kaldırıp eklemeyi deneyebilirsiniz.

Kablolarda koruma olabilir. Dikkatli bir şekilde çakmakla yakarak izoleyi kaldırıp eklemeyi deneyebilirsiniz.

Hayır koruma yok sadece kırmızı ve siyah kablolarda silikonumsu yapışkan bir şey var ki kablolarda sağ hoparlöre ait zaten. Başka çözüm yok mu?

Tekrar ekleyip deneyebilirsiniz. Olmazsa uygun fiyatlı bir hoparlör alabilirsiniz.

Geri
Yukarı