Çözüm Laptop hoparlöründen gelen cızırtı nasıl giderilir?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İmam Ink

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorunu yaklaşık 2 yıldır yaşıyorum o yüzden kulaklık kullanıyorum ama Windows 11'e geçene kadarü.
1. adım: Şuradaki yakışıklıya tıklayın.

1652801016748.png

2. adım: Windows + D tuşlarına basın ya da.

1652801058799.png

Tuşuna bastıktan "erişilebilirlik ses ayarları" yazın.
3. adım: Buradan "mono ses" ayarını açın seslerle ilgili öyle çok bir işiniz yoksa pek fark etmez.

1652801085180.png

Son...

Sorun bende böyle düzeldi umarım sizde de düzelmiştir hayırlı günler!

Dosya Ekleri

• 1652800602766.png
    1652800602766.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 886
  • 1652800710756.png
    1652800710756.png
    972 bayt · Görüntüleme: 549
  • 1652800818960.png
    1652800818960.png
    61,4 KB · Görüntüleme: 1.022
Mono ses demek seslerin sağdan ya da soldan değil ikisini aynı yerden vermek gibi bir şey. Yani ses kanalları birleşiyor. Büyük bir ihtimalle sizin o ses kanallarından birinde bir sorun vardı ve o seçeneği seçerek düzeldi. ( Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim )

Mono ses demek seslerin sağdan ya da soldan değil ikisini aynı yerden vermek gibi bir şey. Yani ses kanalları birleşiyor. Büyük bir ihtimalle sizin o ses kanallarından birinde bir sorun vardı ve o seçeneği seçerek düzeldi. ( yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim )

Merak etme, bu yararlı bilgileri ben de biliyorum (cidden yararlı). Bende işe yaradı ama yüksek seslerde biraz cızırtı hala gelmiyor değil. Büyük ihtimalle muhteşem bilgisayarımın azizliğinden dolayı :D

Bende düzelmedi, ayrıca ses kalitesini hayli düşürüyor. Dolby standardı olan laptop kullandığım için olabilir fakat cızırtı yüksek seslerde hala var.

Sana önerim MI Bluetooth Speaker al. 2019'da almıştım ve gerçekten kaliteyi hissettiriyor, şarjı yaklaşık 1-2 saat arası dayanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merak etme bu yararlı bilgileri ben de biliyorum (cidden yararlı) bende işe yaradı ama yüksek seslerde biraz cızırtı hala gelmiyor değil büyük ihtimalle muhteşem bilgisayarımın azizliğinden dolayı :D

Sana önerim mi Bluetooth speaker al 2019'da almıştım gerçekten kaliteyi hissettiriyor şarjı yaklaşık 1-2 saat arası dayanıyor.

Böyle bir hoparlör almama gerek yok. Dolby Audio sertifikali hoparlör zaten var ve inletiyor evi. %50 seste bile inletiyor. %100 de cızırtı oluyor.

Arkadaşlar windows 11 kullanıyorsanız ayarlar/sistem/ses/çıkış/hoparlör/uzamsal ses ayarını “windows sonic for headsphone” yapın. Ben bu şekilde çözdüm.

Hocam ben şöyle çözdüm hoparlörü devre dışı bırakın bir 10 20 sanie bkeleyin yeniden etkinleştirin düzeliyor tekrar olursa aynısını tekrar yapın.

Arkadaşlar Windows 11 kullanıyorsanız ayarlar/sistem/ses/çıkış/hoparlör/uzamsal ses ayarını “windows Sonic for headsphone” yapın. Ben bu şekilde çözdüm.

Ha çok yaşa oldu sonunda her cızırdadığında sövüyordum.

Arkadaşlar Windows 11 kullanıyorsanız ayarlar/sistem/ses/çıkış/hoparlör/uzamsal ses ayarını “windows Sonic for headsphone” yapın. Ben bu şekilde çözdüm.

Ha çok yaşa oldu sonunda her cızırdadığında sövüyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar windows 11 kullanıyorsanız ayarlar/sistem/ses/çıkış/hoparlör/uzamsal ses ayarını “windows sonic for headsphone” yapın. Ben bu şekilde çözdüm.
Hocam Beklemiyordum cidden çözülmesini daha alalı 1 ay falan oldu şaşırdım bir an, teşekkür ederim

Hocam Beklemiyordum Cidden Olmasını, 1 Ay oldu alalı cidden çalıştı, Çok teşekkür Ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı