Laptop için 1 TB SSD önerisi

Daxos

Hectopat
Laptopum için 1 TB SSD önerisine ihtiyacım var. HP Victus kullanıyorum 500 GB mükemmel bir SSD mevcut ancak yetmiyor, bende olanı satıp yeni almayı planlıyorum ama SSD'ler hakkında pek bir bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 istiyorum hocam.

Anakart hakkında bilgim yok, laptopum bu. Amazon.com.tr

Bakacağım hocam.

Bu laptopun en büyük sorunu ikinci bir SSD slotu yok, bu yüzden mevcut olanı satıp yenisini alacağım.

Galiba tek slot var. SATA takılmıyor olabilir. Bende bütün SSD markaları var F/P en iyi WD SanDisk ikisi aynı. Samsung en iyisi pahalı. Ben kendi laptopumda WD Knox'i taktım. Knox ucuz.
Ama adısanı az bilinen SSD de kullanıyorum. Nad3 ve TCL bellek olanlardan. Onlarda çok iyi çıktı. Sorunsuz. İlginç olan TCL bellek olanlar 500TB yazma garantisi varken bilinen markalar da 160TB garanti olması.

Aldığın yere dikkat et sahte SSD'ler var ben Kingston aldım sahte çıktı. Geri yolladım anlamak zor. Hatta imkansız. SSD lerne olmuş geçen yıl 700TL 1TB SSD almıştım.

WD SanDisk Kingston ilk önerdiğim Knox'i 2. Samsung pahalı gerek yok. 5 yıllık WD yüzde 98 sağlık var.

Son düzenleme:
Bütçe belirtmeyi düşünür müsünüz?
Bütçe hakkında düşünmedim, zaten 1 TB bir SSD istediğim için çok uçuk fiyatlara da çıkmam, 3 bin tl bütçem var diyebiliriz.

Galiba tek slot var. SATA takılmıyor olabilir. Bende bütün SSD markaları var F/P en iyi WD SanDisk ikisi aynı. Samsung en iyisi pahalı. Ben kendi laptopumda WD Knox'i taktım. Knox ucuz.
Ama adısanı az bilinen SSD de kullanıyorum. Nad3 ve TCL bellek olanlardan. Onlarda çok iyi çıktı. Sorunsuz. İlginç olan TCL bellek olanlar 500TB yazma garantisi varken bilinen markalar da 160TB garanti olması.

Aldığın yere dikkat et sahte SSD'ler var ben Kingston aldım sahte çıktı. Geri yolladım anlamak zor. Hatta imkansız. SSD lerne olmuş geçen yıl 700TL 1TB SSD almıştım.

WD SanDisk Kingston ilk önerdiğim Knox'i 2. Samsung pahalı gerek yok. 5 yıllık WD yüzde 98 sağlık var.

Evet hocam, belirttiğim gibi tek slot mevcut.

Ayrıyeten de bilgisayarımda WD SN810 model bir SSD var, bu üründen piyasada pek yok ve fiyatını bilmiyorum, sizce ikinci elde ne kadardan alıcı bulabilir?

Son düzenleme:
Geri
Yukarı