Laptop için 1TB M.2 SSD önerisi

Bütçe
900

SualpSener

Hectopat
Daha fazla  
Laptopumda 2 tane M.2 girişi var, biri laptopun kendisiyle gelen 512 GB ile dolu. Diğer slota da 1TB bir SSD almak istiyorum ama daha önce hiç SSD almadım, alırken nelere dikkat etmeliyim? 800-900 gibi bir bütçe ile 1TB M.2 SSD bulabilir miyim?

Buyrun, eğer bütçeyi arttırma fırsatı bulursanız buna da göz atabilirsiniz.

Giriş NVMe mi SATA mı onu kontrol et yeter.
800-900 değil de 1000-1100 gibi bir bütçede kaliteli güzel ürünler bulabilirsin.

CS3040 A2000'den kat kat daha iyi ama bütçenin az biraz zorlanması gerekiyor tabii bu verdiğin paraya değecektir.

Dikkat etmen gereken iki şey var ki bir çok bilgisayarda sıkıntı olmuyor. M.2 slotu için NVMe ve SATA SSD'ler var. NVMe alacaksan Bilgisayarın NVMe SSD destekliyor olması lazım. Ayrıca SSD'lerin boyutları da değişkenlik gösteriyor genelde 2280 standartı kullanılıyor.

Bütçe artarsa azıcık:

Laptopumda 2 tane M.2 girişi var, biri laptopun kendisiyle gelen 512 GB ile dolu. Diğer slota da 1TB bir SSD almak istiyorum ama daha önce hiç SSD almadım, alırken nelere dikkat etmeliyim? 800-900 gibi bir bütçe ile 1TB M.2 SSD bulabilir miyim?

Giriş nvme, eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın. Yazma okuma hızları dışında ne gibi farklar oluyor? Black Friday'de kovalamayı düşünüyorum bunları.

Giriş nvme, eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın. Yazma okuma hızları dışında ne gibi farklar oluyor? Black Friday'de kovalamayı düşünüyorum bunları.
DRAM, Kontrolcü, NAND Yongası gibi gibi uzuyor gidiyor. Bir de yazılım desteği farkı var.
CS3040 alacaksan çok düşünme zaten şu an dip fiyatta. Diğerleri için bilemeyeceğim girebilir de girmeyebilir de.

Geri
Yukarı