Çözüldü Laptop için 4 GB DDR4 RAM önerisi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merve Nur

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba benim Lenovo Ideapad 310-15ISK laptop - type 80SM cihazım var.
İçerisinde anakarta gömülü halde 4 GB RAM bulunuyor, özellikleri ise şöyle;
4 GB DDR4 2133 MHz CL ise 15 (15, 15, 15, 35) voltajının 1.2 olduğunu düşünüyorum bu noktada emin değilim.
Kullandığım anakart modeli Toronto 5A2 SDK0J40679 WIN
İşlemcimin 32 GB'a kadar RAM desteklediği yazıyor ancak laptop ne kadarını destekliyor bilmiyorum. Desteklenen bellek türüm DDR4-2133 SDRAM. Laptop içerisinde sadece bir adet boş slot var. Benim düşüncem var olan 4 GB ile uyumlu çalışması açısından 4 GB'lık bir RAM almak ancak farklı önerilere de açığım, uygun RAM'i bir türlü bulamıyorum fikir ve önerilerinizi yazar mısınız lütfen?
Bütçe olarak 500 civarlarına kadar ödeme yapabilirim.

Aynısını bulamazsınız. Risk alıp farklı bir bellek alacaksınız. Ama bu uyumsuzluk sorunu çok yaygın değil. Belleğin performansından kaybetmemeniz için bunları önerebilirim.
Kingston HyperX Impact HX424S14IB/4 4 GB DDR4 2400 MHz Notebook Bellek Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

GSKILL F4-2133C15S-8GRS Ripjaws DDR4-2133Mhz CL15 8GB SO-DIMM (15-15-15-36) 1.2V: Amazon.com.tr
Kingston üzerinden konuşacak olursak Cl 14 olması taktıktan sonra bir ayar gerektirir mi çalışması tam olarak nasıl olur?

Başka çözüm yok ki. Gömülü belleği sökemezsiniz riske girmeniz gerek. Ya da yetkili servise götürün.
Teşekkür ederim o zaman ürün üzerinden son bir soru sormak istiyorum. 8 GB RAM benim var olan 4 GB RAM'im ile nasıl çalışır dual olarak çalışma imkanları yok sanırım, bu bir performans kaybı yapar mı?

Flex olarak çalışır. 4+4 çift kanal olarak çalışırken diğer 4 GB tek kanal çalışır.
İlginiz için teşekkür ederim ürünü aldıktan sonra burada son durum ile ilgili güncelleme yaparım.
Kingston HyperX Impact HX424S14IB/4 4 GB Ürünü cihazıma taktım, Laptop'u tamamen kapattığımda açılması biraz yavaşladı ama onun dışında şu an için çalışmasında bir sorun yok. Aksine performansı arttı cihazın. 4+4 Dual olarak çalışıyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı