Laptop için 8 GB RAM önerisi

Muhammet412

Hectopat
Daha fazla  
4 GB gömülü, 4 GB açık. 4'ü çıkarıp 8 takmayı düşünüyorum. Toplam 12 GB. Windows rahatlaması için oyunda vs. ne önerirsiniz? SK Hynix mi (laptopa takılmış marka) yoksa Kingston falan da olur mu? Hangisi daha uyumlu ve performanslı olur? Dosyalar ektedir.

Ekran görüntüsü 2024-03-03 202004.png

Ekran görüntüsü 2024-03-03 201941.png

Uyumluluk açısından aynı değerlere sahip bir RAM almanız iyi olur, aynı RAM'e bakabilirsiniz.

4 GB gömülü, 4 GB açık. 4'ü çıkarıp 8 takmayı düşünüyorum. Toplam 12 GB. Windows rahatlaması için oyunda vs. ne önerirsiniz? SK Hynix mi (laptopa takılmış marka) yoksa Kingston falan da olur mu? Hangisi daha uyumlu ve performanslı olur? Dosyalar ektedir.

Eki Görüntüle 2132017
Eki Görüntüle 2132018

Görev Yöneticisi'nden de bir resim atarsanız iyi olur performans>bellek kısmında bellek hızları ne yazıyor doğrulamış oluruz. Tam laptop modeli verirseniz daha yüksek MHz destekliyorsa bakabiliriz ya da 8 GB DDR4 SO-DIMM 1333MHz gibi duruyor ihtiyacınız olan. Samsung, Hynix, maxell, Micron, Kingston, Corsair, Crucial gibi markalar olur. Ben bugüne kadar hep RAM'leri Kingston aldım, yıllardır kullandığım Hynix RAM'li laptopum da var.

Eki Görüntüle 2132017
Eki Görüntüle 2132018

3200 MHz CL22 DDR4 SO-DIMM herhangi bir RAM'i alabilirsin, çoğu RAM uyumlu olacaktır. Şunu alabilirsin.

Görev Yöneticisi'nden de bir resim atarsanız iyi olur performans>bellek kısmında bellek hızları ne yazıyor doğrulamış oluruz. Tam laptop modeli verirseniz daha yüksek MHz destekliyorsa bakabiliriz ya da 8 GB DDR4 SO-DIMM 1333MHz gibi duruyor ihtiyacınız olan. Samsung, Hynix, maxell, Micron, Kingston, Corsair, Crucial gibi markalar olur. Ben bugüne kadar hep RAM'leri Kingston aldım, yıllardır kullandığım Hynix RAM'li laptopum da var.

Atılan CPU-Z resimlerinde gözüküyor, DDR4 3200 MHz. DDR4 1333 MHz yazmışsın da DDR4 1333 MHz RAM yok.

Atılan CPU-Z resimlerinde gözüküyor, DDR4 3200 MHz. DDR4 1333 MHz yazmışsın da DDR4 1333 MHz RAM yok.

Baktığınız yeri bende görüyorum hocam, Memory'deki DRAM Frequency değerin iki katını almayı unutmuşum ki, RAM'ler 2666MHz, sizin de yanlışınız var.

Son düzenleme:
Baktığınız yeri bende görüyorum hocam ve bakmanız gereken yer orası değil. Memory'deki DRAM Frequency değerin iki katını almayı unutmuşum ki, RAM'ler 2666MHz, sizin de yanlışınız var.

Oradaki değer RAM'in çalıştığı hız, RAM'in desteklediği hız değil. İşlemci 2666 destekliyor ki o hızda çalışıyor.

Geri
Yukarı