Elektronik HyperX Cloud III – Kablolu Oyun Kulaklığı 2591 TL

@Crispen @Quistin hocam mikrofon sesini uygulamadan artırabiliyor muyuz?

Realtek uygulamasından artırabiliyor olmanız lazım. Benim Cloud 3 Wireless'te bu seçenek yok ama Cloud Alpha S kulaklığımda var. Mümkünse +10 üstüne çıkma kaliteyi çok bozuyor.

Alacak veya almış olan arkadaşlara Hyperx Ngenuity uygulamasından equilazer kısmından şu ayarları yapmalarını tavsiye ederim.

32Hz 0dB, 64Hz -1dB, 125Hz -5dB, 250Hz -4dB, 500Hz -3.5dB, 1KHz -4.5dB, 2Khz -2.5dB, 4Khz -2dB, 8KHz -4db 16KHz at -3dB.
Bende de HyperX 3 var bu kış almıştım. Normal oyunlarda eko ayarı yapmasam bile yani varsayılanda bile sağlam ses kasıyordum. Mikrofonu da gayet net olduğunu söylediler arkadaşlarım.
Hatta Palworld oynarken telefondan bile net geliyor sesin demişlerdi. Tabi Discord'un da etkisi vardır mutlaka.
Ama müzik dinleme olayı biraz sıkıntılı. Bangır bangır vermiyor. Zaten müzik için ayrı kulakiçi kulaklığım var da önemli olan oyun ve sohbette iyi olması.
Akşam verdiğin ayarları deneyeceğim.

Bende de HyperX 3 var bu kış almıştım. Normal oyunlarda eko ayarı yapmasam bile yani varsayılanda bile sağlam ses kasıyordum. Mikrofonu da gayet net olduğunu söylediler arkadaşlarım.
Hatta Palworld oynarken telefondan bile net geliyor sesin demişlerdi. Tabii Discord'un da etkisi vardır mutlaka.
Ama müzik dinleme olayı biraz sıkıntılı. Bangır bangır vermiyor. Zaten müzik için ayrı kulak içi kulaklığım var da önemli olan oyun ve sohbette iyi olması.
Akşam verdiğin ayarları deneyeceğim.

Mikrofonu kablolu modelin gerçekte kusursuz, kablosuz versiyonunun daha kötü maalesef ama kabloyla uğraşmak istemediğim için kablosuz aldım. Önceden Alpha S kullanıyordum onun mikrofonu da çok iyi değil, QuadCast aldım o yüzden onun mikrofonunu kullanıyorum. Cloud 3 kablolu alsam almazdım muhtemelen.
Ses ayarını bir reddit kullanıcısından gördüm, kablosuz modeli için verdiği değerler farklıydı ama resmen farklı bir kulaklık almış gibi oldum resmen harika oldu o yüzden size yazdığım değerlerin se güzel olacağını düşünüyorum.

Mikrofonu kablolu modelin gerçekte kusursuz, kablosuz versiyonunun daha kötü maalesef ama kabloyla uğraşmak istemediğim için kablosuz aldım. Önceden Alpha S kullanıyordum onun mikrofonu da çok iyi değil, QuadCast aldım o yüzden onun mikrofonunu kullanıyorum. Cloud 3 kablolu alsam almazdım muhtemelen.
Mikrofonu gerçekten çok iyi. Benim için tek sıkıntısı pedleri. Deri olduğu için bir süre sonra kulaklarımı yakmaya ve terletmeye başlıyor. Amazon'dan kumaş ped almayı düşünüyorum. Yazın sıcağında hiç çekilmez.

Mikrofonu gerçekten çok iyi. Benim için tek sıkıntısı pedleri. Deri olduğu için bir süre sonra kulaklarımı yakmaya ve terletmeye başlıyor. Amazon'dan kumaş ped almayı düşünüyorum. Yazın sıcağında hiç çekilmez.
Benim Alpa S'de kumaş pad de vardı. Ben deri olanları kullanmayı tercih ettim, pasif ses izolasyonu daha iyi ve verdiği ses dışarıya kaçmadığı için bassları da daha iyi veriyor. Kumaş tavsiye etmem yani.

Benim Alpa S'de kumaş pad de vardı. Ben deri olanları kullanmayı tercih ettim, pasif ses izolasyonu daha iyi ve verdiği ses dışarıya kaçmadığı için bassları da daha iyi veriyor. Kumaş tavsiye etmem yani.
Terlemeyi nasıl engelleyebilirim peki? Ben de orijinal ped ile kullanayım istiyorum ama acayip yakıyor kulağımı.

Cloud 2 yıllarca kullanmış biri olarak söylüyorum hayır geçmeye değmez. Ses kalitesi düşmüş.
Cloud 3 kullandın mı?
Cloud 2, Razer SE ve Cloud 3 kullanmış biri olarak doğru ekolayzır ayarı yaparsan hiçbir düşüş yaşamıyorsun.
Tüm sıfır kulaklıklarımda yaşadığım olaydı bu. Ama kendime özel ayar yapınca sorunu çözmüş oldum. Ancak gidip dandirik marka alıp 'yaa bunda çok iyi ses kasıyordum Cloud 3'e geçince ses kasamadım' deme. Arada kalite var. O markalar en yüksek ayardan ses verirken sadece gürültü dinliyorsun.
Ben 4-5 ayar buldum. Birkaç mesaj üstte arkadaşın biri Ekolayzır ayarı paylaşmış. Birebir denedim lakin kendi ayarımdan daha düşük ses verdi. Eve gidince onu da paylaşırım.

Aynen şu an BlackShark V2 ses kartlı olduğu için performansıda iyi. PUBG de gerçi ses kasma konusu çok problemi fakat bilemedim yine de alıp denemeye çok değmezmiş gibi geliyor. Aman aman fark olacağını sanmıyorum.

Siz zaten BlackShark'tan memnundunuz, sesleri düzeldi demiştiniz. Şimdi ne sorunu var?

Yeni konular

Geri
Yukarı