Laptop için az ısınan 1 TB M.2 SSD tavsiyesi

Bütçe
6000 TL

Bay Mavi Teke

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, HP marka laptopumun anakart yakması sonucu daha üst bir model olan 7Q7W9EA numaralı cihazla değişim yapıldı. M.2 SSD hariç her şey kaliteli, bu yüzden SSD değiştirmek istiyorum. Bana laptop için uygun { az ısınan } 1TB'lık kaliteli M.2 SSD tavsiye eder misiniz?

[ Anakart gen 4 ssd destekliyor ama gen 4 ler gen 3 lere göre daha fazla ısındığı ve laptopta yeterince soğuyamayacağı için uygun olur mu? ]
{ Şu an Kioxia gen 4 M.2 SSD takılı }, {oyun ve yazılım geliştirme için kullanıyorum, fiyat limiti 6k, tercihen Samsung önerir misiniz?}

Vakit ayırıp ilgilenen / cevap yazan herkese çok çok teşekkür ederim.

"Gen 4, Gen 3'e göre fazla ısınıyor" diye bir şey duymadım ben.
Bunu alabilirsiniz.
Bütçe 6000 diye 2 TB önermek de birazsaçma olmuş hocam adam 1 istiyor. Samung 900x serisine bakabilirsiniz.

Ben Samsung 980 PRO kullanıyorum hiç 50nin üstüne çıkmadı. Masaüstü kullanıyorum gerçi laptopta ne olur bilemem.

"Gen 4, gen 3'e göre fazla ısınıyor" diye bir şey duymadım ben.
Bunu alabilirsiniz.

Tavsiye için teşekkür ederim, 3500/2000 okuma yazması olan SSD ile 7500/7000 okuma yazması olan arasında isi farkı olduğu için ek olarak pasif soğutma koymuyorlar mi?

Samsungun ne mantığı yok hocam?

Samsung Dünyanın en iyi SSD üreticilerinden biri 1 tane vakası hariç. Onu da düzelttiler.
Kötü demedik. Mantığı yok fiyatına göre. Ekstradan 1000 - 1500 verip hiçbir fark hissetmeyeceksin çünkü.
Tavsiye için teşekkür ederim, 3500/2000 okuma yazması olan SSD ile 7500/7000 okuma yazması olan arasında isi farkı olduğu için ek olarak pasif soğutma koymuyorlar mi?
Hız ile hotspotun doğru orantılı olduğuna dair bir şey bilmiyorum. Doğru olsa bile ihmal edilecek düzeydedir. Birkaç ısınma sorunlu model var, onları almazsanız problem yok ve attığım modelin öyle bir sorunu bulunmuyor.

Geri
Yukarı