Laptop için DDR3L RAM önerisi

benpain

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Laptopumda ilk alındığında gelen 4 GB RAM var. Fakat bunu yükseltmek istiyorum. DDR3 mü almalıyım yoksa DDR3L mi?
Screenshot_1.png

Aşağıda linkleri bıraktım.
DDR3 DDR3L

Senin RAM'ın bu. Sondaki L = Low Voltage demek. Normaller 1.5 iken L'ler 1.35 olur. Senin RAM'ın de 1.5 yazsa bile 1.35 yani DDR3L.

HP16D3LS1KBGH kodu ya da HP16D3LS1KBGH/4G ile aratıp aynı RAM'dan alıp kullanabilirsiniz. Farklı RAM kullanmak sistemde kararsızlığa, açılmamaya, mavi ekranlara sebebiyet verebilir.

Son düzenleme:

Senin RAM'ın bu. Sondaki l = Low voltage demek. Normaller 1.5 iken L'ler 1.35 olur. Senin RAM'ın de 1.5 yazsa bile 1.35 yani DDR3L.

HP16D3LS1kbgh kodu ile aratıp aynı RAM'dan alıp kullanabilirsiniz. Farklı RAM kullanmak sistemde kararsızlığa, açılmamaya, mavi ekranlara sebebiyet verebilir.

Sağ olun AIDA64'e baktım 1.35v yazıyor dediğiniz gibi.

Senin RAM'ın bu. Sondaki l = Low voltage demek. Normaller 1.5 iken L'ler 1.35 olur. Senin RAM'ın de 1.5 yazsa bile 1.35 yani DDR3L.

HP16D3LS1kbgh kodu ile aratıp aynı RAM'dan alıp kullanabilirsiniz. Farklı RAM kullanmak sistemde kararsızlığa, açılmamaya, mavi ekranlara sebebiyet verebilir.

Dediğiniz RAM'e baktım fakat Türkiye içi satışını bulamadım farklı RAM takmak çok mu fazla sorun yaratır?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    6,4 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı