Laptop için donanım test programı önerisi

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Cihazımda bazı sorunlar yaşıyorum. Cihazın incik cincik. Aklınıza gelebilecek tüm donanımlarını denetleyebileceğim, test edebileceğim bir program arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

AIDA64 sistem hakkında detaylı bilgi için, FurMark ekran kartı testi için, Prime95 İşlemci testi için, Memtest86 RAM testi için, CrystalDiskMark HDD ve SSD testi için.

Bakın bazen boştayken, bazen chrome üzerinde video izlerken (dün online dersimin tekrar videosunu izliyordum) cihazın ekranındaki görüntü gidiyor. Cihaz mouse ya da klavyeye tepki vermiyor. Güç tuşuna basarak kapatıp tekrar açmak durumunda kalıyorum.
Cihazın sorunları derken? Bağlanma problemi mi var neyi var? Açıklarsanız daha net bir cevap almanız olası.
OCCT ile de güç testi yaparak tüm sisteminizi test edebilirsiniz. @qwertyklavye
AIDA64 sistem hakkında detaylı bilgi için, FurMark ekran kartı testi için, Prime95 İşlemci testi için, Memtest86 RAM testi için, CrystalDiskMark HDD ve SSD testi için.
Ne yaşıyorsunuz bize söyleyin, biz çözüm bulalım.

Son düzenleme:
Bakın bazen boştayken, bazen Chrome üzerinde video izlerken (dün Online dersimin tekrar videosunu izliyordum) cihazın ekranındaki görüntü gidiyor. Cihaz mouse ya da klavyeye tepki vermiyor. Güç tuşuna basarak kapatıp tekrar açmak durumunda kalıyorum.

Memtest86 yapın ve CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu girin. Sonuçları iletin.
Memtest yapmadan önce USB nizi yedekleyin.

Ne yaşıyorsunuz bize söyleyin, biz çözüm bulalım.
OCCT ile de güç testi yaparak tüm sisteminizi test edebilirsiniz. @qwertyklavye
Cihazın sorunları derken? Bağlanma problemi mi var neyi var? Açıklarsanız daha net bir cevap almanız olası.
Var mı bu konu hakkında bir bilginiz. Sürücü vs her şey güncel hiçbir sorun yok.
Memtest86 yapın ve CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu girin. Sonuçları iletin.
Memtest yapmadan önce USB nizi yedekleyin.
Memtest86 testini daha önce yapmıştım bu sorunla ilk karşılaştığımla. Ram modülüm sağlam, bir hata almamıştım. sfc/scannow komutunu da çok kez denedim. En son dün denedim yani o da bir işe yaramadı daha önce denediğimde, yine sonrasında aynı hatayı aldım bakalım şimdi kaç gün sonra verecek siyah ekran.

Var mı bu konu hakkında bir bilginiz. Sürücü vs her şey güncel hiçbir sorun yok.

Memtest86 testini daha önce yapmıştım bu sorunla ilk karşılaştığımla. RAM modülüm sağlam, bir hata almamıştım. sfc/scannow komutunu da çok kez denedim. En son dün denedim yani o da bir işe yaramadı daha önce denediğimde, yine sonrasında aynı hatayı aldım bakalım şimdi kaç gün sonra verecek siyah ekran.

Dediklerimi yapın hocam. İlk önce CMD ile olanı.

Memtest86 testini daha önce yapmıştım bu sorunla ilk karşılaştığımla. Ram modülüm sağlam, bir hata almamıştım. sfc/scannow komutunu da çok kez denedim. En son dün denedim yani o da bir işe yaramadı daha önce denediğimde, yine sonrasında aynı hatayı aldım bakalım şimdi kaç gün sonra verecek siyah ekran.
Ne zaman siyah ekran veriyor ?

Geri
Yukarı