Laptop için Dual RAM yaparken aynısını almak zorunlu mu?

16 + 8 yaptığın zaman az performans alırsınız diye düşünüyorum @Artoria Pendragon dediği gibi.
Zamanında Laptop'umda 8 GB Markası baya garip bir RAM vardı. Ben sonradan bütün değerleri aynı farklı marka RAM aldım, DUAL Channel çalışııyordu. siz yine de birebir aynı RAM almaya özen gösterin.

Aynı RAM'den almak zorunda değilsiniz, fakat uyumluluk açısından sorun yaşamamak adına aynı RAM'den tercih etmek daha iyi olur.
Aynı RAM zorunlu değil ama DUAL Channel için 16 ise 16 + 16 ya da 8 ise 8 + 8 olması gerekmiyor mu?

Aynı RAM zorunlu değil ama Dual Channel için 16 ise 16 + 16 ya da 8 ise 8 + 8 olması gerekmiyor mu?

Teknik olarak evet aynı kapasitede olması gerekiyor. Diğer türlü bölünerek çalışıyor.

16 + 8 yaptığın zaman az performans alırsınız diye düşünüyorum @Artoria Pendragon dediği gibi.
Zamanında Laptop'umda 8 GB markası bayağı garip bir RAM vardı. Ben sonradan bütün değerleri aynı farklı marka RAM aldım, Dual channel çalışııyordu. Siz yine de birebir aynı RAM almaya özen gösterin.

Aynı RAM zorunlu değil ama Dual channel için 16 ise 16 + 16 ya da 8 ise 8 + 8 olması gerekmiyor mu?

Teknik olarak evet aynı kapasitede olması gerekiyor. Diğer türlü bölünerek çalışıyor.

Aynı RAM'den almak zorunda değilsiniz, fakat uyumluluk açısından sorun yaşamamak adına aynı RAM'den tercih etmek daha iyi olur.

DDR4'te sıkıntı çıkarması çok nadir ama DDR3 ve altında uyumsuzluk yaratabiliyor.

Aynı RAM'den almaya karar verdim. 3 ay sonra görüşmek dileğiyle o zaman :).

Geri
Yukarı