Laptop için farklı şarj aleti kullanmak sorun yaratır mı?

Mrhardkinq

Hectopat
Daha fazla  
Normal orijinal olanı yok kaybettim, 19.5V 2.31A normalde. Ben çakma yerden aldım, aldığım ise 19V 4.74A. Şarja taktım, oluyor. Adama sordum olur mu diye, adam 2 kat daha iyi olur diye söyledi. Kısacası bir şey olur mu? Batarya patlaması, yanması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal orijinal olanı yok kaybettim, 19.5V 2.31A normalde. Ben çakma yerden aldım, aldığım ise 19V 4.74A. Şarja taktım, oluyor. Adama sordum olur mu diye, adam 2 kat daha iyi olur diye söyledi. Kısacası bir şey olur mu? Batarya patlaması, yanması.
Voltaj değerlerinin tutması lazım sizin laptopun alt etiket kısmında ne voltaj değeri belirlidir. Örneğin 19V 3.45 A diyelim siz 19V 3.45 ve üstü bir adaptör kullanmanız sıkıntı olmaz. Bahsettiğiniz adaptör voltaj değeri konusunda sıkıntı yaratmaz ama çakma ürün kullanmanız sıkıntı yaratır orjinal ürün her zaman için iyidir

Voltajı farklı, kullanmayın o adaptörü. Aynı değerlerde olmaj zorunda, özellikle voltaj aynı olacak.
Voltajın aynı olması zorunlu fakat Amper değerinin aynı olması zorunlu değil aynı veya daha yüksek olabilir cihaz ihtiyacı olan kadarını çeker

Yeni konular

Geri
Yukarı