Laptop İçin HDD Önerisi

fuNuf

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde bir laptop aldım ve depolamasını yükseltmek istiyorum. Önerebileceğiniz HDD marka-model (link) verebilir misiniz? Tercihen 1 TB veya 2 TB olursa sevinirim. 1 TB için maksimum 400 TL, 2 TB için maksimum 700 TL verebilirim.

Biliyorum SSD'ler HDD'lerden daha performanslı ama depolama olarak kullanacağım için çok da gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten 1TB (SATA) SSD en az 850 TL o fiyatı da verebileceğimi hiç düşünmüyorum.

Halihazırda bilgisayarda 512 GB M.2 SSD var. İşletim sistemine, gerekli uygulamalara yetiyor. HDD'yi oyun ve büyük dosyaları depolamak için alacağım. Bir de bir sorum olacak, 2.5 inch HDD'lerde 7200 RPM seçeneği var mı? Şu ana kadar baktım ama bulamadım.

Kısacası performanslı, kısa ve uzun vadede beni üzmeyecek bir HDD önerebilir misiniz? Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de bir sorum olacak, 2.5 inch HDD'lerde 7200 RPM seçeneği var mı? Şu ana kadar baktım ama bulamadım.
Var. Fakat 1 TB'lık için bütçenizde 7200 RPM seçenek bulamadım. Ya 5400 RPM alacaksınız ya da 500 GB. Aynı şekilde 2 TB için bütçenizde de 7200 RPM yok. Aşağıya istekleriniz doğrultusunda birkaç ürün bırakıyorum, tercih sizin.

Var. Fakat 1 TB'lık için bütçenizde 7200 RPM seçenek bulamadım. Ya 5400 RPM alacaksınız ya da 500 GB. Aynı şekilde 2 TB için bütçenizde de 7200 RPM yok. Aşağıya istekleriniz doğrultusunda birkaç ürün bırakıyorum, tercih sizin.

Bütçemi biraz esnetebilirim 7200 RPM için.
1 TB veya 2 TB 7200 RPM önerebilir misin?

7200 RPM vs 5400 RPM çok farkeder mi? Yani verilecek farka değer mi?

Geç cevap verdiğim için özür dilerim öncelikle.
7200 RPM vs 5400 RPM çok fark eder mi? Yani verilecek farka değer mi?
Ben hep 7200 RPM kullandım, ikisi arasında kıyaslama yapamam yani. Ama 5400 RPM kullanan gördüğüm herkes 7200 RPM'den aşağısını almayın diyor. Attığım WD Black alınabilir, güzel bir model.

Geri
Yukarı