Laptop için HDD tavsiyesi

sineklikowboy

Kilopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-54 model dizüstü bilgisayarım var. İçerisinde 512 GB WD-SN520 model SSD ile gelmişti, ancak artık kapasitesi yetmemeye başladı.
Yeni bir HDD alıp oyunlarımı ve sistemi SSD'ye kurup, geri kalanları HDD'ye atmayı düşünüyorum.
1 veya 2 TB'lik 7200RPM bir HDD almak istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

7200 RPM'de 2 TB yok.

Sorunsuz kullanıyorum:

HDD önerisinden ziyade, sıcaklık değerlerine dikkat etmeye çalışın. Kendim bir lap top kullanıcısı olarak HDD'nin konumu sol elimde olması ve zaman zaman 42 dereceye çıkması elimi hissedilir derece de rahatsız ediyor. Sizi de bu tip durumlar rahatsız ediyorsa sıcaklık değerlerine dikkat edin. Onun dışında Seagate'in ürünleri Fiyat/performans olarak iyidir ama 2 kere bu markadan sıkıntı yaşadım. Daha bilgili arkadaşlar bu konuda daha iyi yardımcı olabilir.

Acer Nitro 5 AN515-54 model dizüstü bilgisayarım var. İçerisinde 512 GB WD-SN520 model SSD ile gelmişti, ancak artık kapasitesi yetmemeye başladı.
Yeni bir HDD alıp oyunlarımı ve sistemi SSD'ye kurup, geri kalanları HDD'ye atmayı düşünüyorum.
1 veya 2 TB'lik 7200RPM bir HDD almak istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

O kadar cevap gelmiş bir kişide bilgisayarında SATA portu var mı diye sormamış.

NVMe SSD olan sistemlerde SATA portu olmayabiliyor.
ya da ek bir aparat olması gerekiyor.
Öncelikle sisteminizi kontrol edin eğer sata portunuz var ise HDD kolay öneririz bir tane alır takarsınız.

Son düzenleme:

Öncelikle sisteminizi kontrol edin eğer ata portunuz var ise HDD kolay öneririz bir tane alır takarsınız.
O model de var. Olmasa söylerdik.

Öncelikle sisteminizi kontrol edin eğer sata portunuz var ise HDD kolay öneririz bir tane alır takarsınız.
Sata portu var.

7200 RPM'de 2 TB yok.

Sorunsuz kullanıyorum:

Attığınız WD'nin 100₺ daha ucuz ancak 32mb cache'li olanı var:

Sizce 32-64 mb cache büyük bir fark oluşturur mu?

HDD önerisinden ziyade, sıcaklık değerlerine dikkat etmeye çalışın. Kendim bir lap top kullanıcısı olarak HDD'nin konumu sol elimde olması ve zaman zaman 42 dereceye çıkması elimi hissedilir derece de rahatsız ediyor. Sizi de bu tip durumlar rahatsız ediyorsa sıcaklık değerlerine dikkat edin. Onun dışında Seagate'in ürünleri Fiyat/performans olarak iyidir ama 2 kere bu markadan sıkıntı yaşadım. Daha bilgili arkadaşlar bu konuda daha iyi yardımcı olabilir.

Oyun oynarken ister istemez ısınıyor zaten, klavyenin sıcak olmasına alıştım artık. Teşekkürler.

HDD'yi aldım, ancak anakarta bağlayacak SATA kablosu yokmuş. Satın alırken laptop'un veya HDD'nin yanında SATA kablosu vermeleri gerekmiyordu değil mi? Bana eksik göndermemişlerdir umarım :/

Önereceğiniz SATA kablosu var mı? Kalitesi çok önemli midir bu kabloların, dandik olanlar bilgisayara zarar verebilir mi mesela, ona göre pahalısından alabilirim.

Son düzenleme:
HDD'yi aldım, ancak anakarta bağlayacak SATA kablosu yokmuş. Satın alırken laptop'un veya HDD'nin yanında SATA kablosu vermeleri gerekmiyordu değil mi? Bana eksik göndermemişlerdir umarım :/

Önereceğiniz SATA kablosu var mı? Kalitesi çok önemli midir bu kabloların, dandik olanlar bilgisayara zarar verebilir mi mesela, ona göre pahalısından alabilirim.
Gerekmiyor. Bende 2.5" bir HDD almıştım ondan da çıkmamıştı.

Çok düşünmeye gerek yok. Al geç:

Gerekmiyor. Bende 2.5" bir HDD almıştım ondan da çıkmamıştı.

Çok düşünmeye gerek yok. Al geç:

165 TL biraz pahalı geldi, bu kabloların laptopun içinden çıkması gerektiğini okudum, benimkinde çıkmadı. Acer servisine yazdım cevap bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı